BAYRAM HARÇLIĞI DUYURULDU

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ile birlikte dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere sık sık yardım ödemesi yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşılan açıklama ile birlikte 5 bin TL destek ödemesine dair detaylar paylaşıldı. Destek ödemesinden kimlerin faydalanacağını ve başvuru sürecini tek tek anlattı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere verilen destek ödemelerinde bir müjde daha paylaştı. Son yıllarda artan enflasyon ile mücadele kapsamında yapılan destek ödemeleri ihtiyaç sahibi vatandaşın rahat bir nefes almasında rol üstleniyor.

Pandemi ile birlikte sık sık gündeme gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, onlarca destek ödemesine bir yenisini daha ekledi. Günümüze kadar milyarlarca TL tutarında destek ödemeleri yapılırken Kurban Bayramı öncesinde müjdeli haber geldi.

BAŞVURU YAPANA 5.000 TL ÖDEME

Sosyal destek ödemelerine dair açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, müjdeli haberi paylaştı. Paylaştığı duyuru le birlikte 2023 yılının haziran ayına dair başvuru yapacak vatandaşlara 5.000 TL ödeme yapılacağını açıkladı.

Yapılacak olan 5.000 TL ödeme için başvuru şartlarının sağlanması gerektiği de belirtiliyor. Başvurusu onaylanan kişilerin ödemeleri T.C kimlik numaralarının son rakamına göre belirlenecek ve günü geldiğinde hesaplara yatırılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Borsa İstanbul günü yükselişle kapattı Borsa İstanbul günü yükselişle kapattı

Bayram harçlığı için başvurular 1 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Bayram harçlığından faydalanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekiyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından belirlenen şartları sağlayanlar ödemeden faydalanabilecek.

Başvuru için gerekli olan şart ailedeki kişi başına düşen 2023 asgari ücret gelirinin 3'te 1'i kadar olmalıdır. Bu şartın sağlanması halinde başvuruda bulunabilirsiniz.