Bursaspor, 8 gün içerisinde üç kritik maça çıkacak.

Cuma akşamı 20.30’da Esenyurt necmi Kadıoğlu Stadı’nda İstanbul’un konuğu olacak.

19 Nisan Salı günü saat 18.00’de Bursa’da Bitci Timsah Park’ta Gençlerbirliği’ni, 23 Nisan Cumartesi günü ise yine Bursa’da Denizlispor’u konuk edecek.

Timsah’ın, Kocaelispor’u 2-1 yendiği haftada, düşme hattında ve o bölgeye yakın olan takımların yitirdikleri puanlar sonrasında yeniden umutlanmıştı.

Şimdi en kritik 8 günü hep birlikte yaşayacağız.

Yani Bursaspor’un TFF 1.Lig’de kalıp kalamayacağı bu 8 günlük periyotta alacağı sonuçlara bağlı.

Gerçekten kelimenin tam anlamıyla Bursaspor camiası olarak 8 günde devri alem yapacağız.

Tabii ki Süper Lig’de tüm olumsuzluklara karşın şampiyonluğa ulaşmış bir takım olan Bursaspor’un, taraftarları, sanayicileri, iş insanları, siyasetçileri, kenti yönetenler ve kendisine gönül veren taraftarlarıyla bütünleşerek hedefine yürüyeceğine benim inancım tam.

Ancak benim en büyük endişem, Kocaelispor karşılaşmasında maçın hakeminin iki kez anons yaptırması, sahaya atılan su şişeleri nedeniyle canımız yanacak gibi görünüyor.

Bunun ilk işaretini dün gördük ve  gerçekten ağır cezaların geleceğinin işareti olarak düzenlenen raporlar doğrultusunda Bursaspor Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Gözlemciler İbrahim çınar, Neslihan Hocaoğlu ile temsilciler Selim Arıcı ve Kamil Kılıç’ın raporları ağır olacak ki; Bursaspor Kulübü bir değil, birkaç suçtan PFDK’lık olmuş.

Bunlar ise "çirkin ve kötü tezahüratı" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 53. maddesi uyarınca, "saha olayları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesi uyarınca, "merdiven boşluklarının boş bırakılmaması" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 49. maddesi uyarınca ve "talimatlara aykırı hareketi" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı'nın 4. maddesi uyarınca denilmiş.

Bursaspor bugüne kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nda hep üvey evlat muamelesi gördü. Haklarını savunan hiç kimse çıkmadı.

Oysa ligin sonuna geldiğimiz şu günlerde Bursaspor’un her şeyden çok siyasi iktidarın desteğine ve milletvekillerinin sadece kutlama twetleri atmak yerine takımın yanında olmaları, Şeref Tribünü’nde yer almaları inanın tam bir güç gösterisi olur.

Bu güç gösterisinin ardından da ben Bursaspor’a ağır yaptırımların yapılamayacağına inanan insanlardan birisiyim.

En azından TFF’de Bursa’nın ne denli güçlü olduğunu görür ve ona göre hamleler yapar.

FUTBOLCULAR HAZIR

Bursaspor’da Kocaelispor galibiyetinin verdiği moralle yeşil beyazlı futbolcuların 8 güne oynayacakları üç birbirinden zorlu maçın hazırlıkları da ara verilmeden başlandı.

Tabii ki çalışmalar bizlere kapalı olarak, kapalı kapılar ardından yapılıyor. Önemli olan kapılar kapalı olsun ama Bursaspor kazansın diye düşünüyorum.

Her şeyden önemlisi, takımın stresten uzak birlikte ve beraberlik içerisinde olmaları için destek vermek şart.

Bir de uzun bir sakatlık dönemi geçirdikten sonra takımla birlikte çalışmalara başlayan Vefa Temel belki orta alan için bir başka alternatif olur diye düşünüyorum.