Yaktın hepimizi.
İktidar, Muhalefet oturduk, akşam ne pişireceğini, hane halkına ne yedireceğini düşünüyoruz.
Ayşe teyze, ne yapsın?
Elindeki bütçeyle, sanal para alıp, o parayla markete gidemeyeceğine göre, önce parasını korumak zorunda.
Yastık altı, deşifre oldu, herkes gözünü oraya dikti, mufaktaki çay kutusunu değiştirip, 49 yıldır aynı kutuda birikim yapmaktan vazgeçmesi şart.
Acemi hırsız bile biliyor o kutunun içinde para olduğunu.
Ekmek kuyruğundan aldığı halk ekmeği bile, sakladığı yerden kimse bulamaz.
Gelelim Ayşe teyzenin yatırım tüyolarına.
19 TL' den aldığı Yarım Kilo Bulgur ve taze fasulyeyi iki akşam idare ettirmenin yollarını deneyecek.
Bulup buluşturduğu, harçlıklarından arttırdığı, Hasan amcadan aşırdığı bozukluklarla haftanın kalanını nasıl  kurtaracağını düşünürken, gündüz programında evden kaçan kızları merak edecek.
100 Puan faiz indiriminin, kasaplara etkisi olmadığını bilen, Ayşe teyze rotayı, bakliyat ve akşam pazarı fiyatı düşen sebzeye yatırıma çevirmek zorunda.
Bütçesinden, bir sonraki gün, gelinine yapacağı baskın ziyaret için, ulaşım gideri sarsacak ama, emekli maaşındaki promosyon ile bu açığı kapatmak mümkün olabilir.
En kötü ihtimal, bakkala yazdırıp aldığı beyaz peynirden kesinti yapıp, sofraya koyduğu yumurta sayısını 1' e düşürüp dilimlenmiş yumurta ile kahvaltıyı kurtarmak için, taze ekmek kuyruğuna bir saat erken gidecek.
Bütün birikimini yüreğinin üzerinde taşıyan Ayşe teyze, BİST ve diğer yatırım bölgelerini, şimdilik düşünmeyecek.
Uluslararası piyasalardaki dalgalanmalar, petrol fiyatları, onu kuruş kuruş etkilediğinden, şimdilik mutfakta tencere kaynatmayı başaryor.