Bursaspor camiası Ali Akman ile gündeme öyle bir giriş yaptı ki ne yapsak bir türlü çıkamıyoruz.

Altyapı hocalarını, kulüp personelini ve en sonunda da Bursaspor Kulübü'nü satıp gitti İnegöllü çocuk. Burada kullandığım İnegöllü kısmına hiç takılmayın, burada anlatmak istediğim kendisini Bursa'ya ait hissetmeyen buçukluk amcası ve Bursaspor'a ihanet eden Ali Akman ile ilgili.

Bakın, Ali Akman ile ilgili kulübün etik davranışlar açıklamasında ne demek istediğini biliyor musunuz?

Burada anlatılmak istenen şu, Ali Akman Bursaspor'dan habersiz Eintracht Frankfurt ile üstelik milli takım tesislerinde ön protokol imzalıyor.

Kamp dönüşü Bursaspor yönetimi bir kez daha "Ali gel bir daha sözleşme yinelemek için görüşelim" çağrısını yapıyor. Kulüpte bir görüşme daha yapılıyor ama Ali'nin sözleşme imzaladığından kimsenin haberi yok.

Ali yönetimle transfer görüşmesi yaparken aslında Eintracht Frankfurt ile anlaşmış. Yani Ali Akman burada kulüple resmen dalga geçer gibi olmayacak bir şey için öylesine görüşüyor.

Dalga geçer gibi!

Sonrasında ise yaşananları biliyoruz.

TRT Spor'da Ayhan Akman'ın canlı yayında Ali Akman kadro dışı haberinde yaşadığı şok anları aklımızda.

Ersin Düzen'in haddi olmayan çabalamaları falan hepsi hafta boyunca bizim camianın gündeminden düşmedi.

İkiye bölünen futbol dünyasında Bursaspor yine karşı tarafta kaldı ama yine haklı taraftaydı.

Pazartesi günü Giresunspor ile kritik bir maç var. Mustafa Er takımı bu maça hazırlamaya çalışıyor. Ali Akman'ı hemen gündemden çıkartmaya çabalıyor.

En akıllısı da bu tabii ki...

Adana Demirspor maçı öncesi Bursalı ve Bursasporlu iş adamları tarafından bir prim kampanyası açıklanmış ve deplasmanda kazanılan karşılaşma sonrasında prim ödemeleri gerçekleştirilmişti.

Bu hafta yine bir prim ateşi yakıldı ve Faik Çelik ile isminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı 50'şer bin liralık katkı sağladılar.

Giresun deplasmanından puan ile dönülmesi durumunda MŞR Otomotiv ve Suat Autoglass toplam 10 bin TL prim vereceğini açıkladı. Az çok demeden tüm katkı sunanlara şükranlarımızı sunuyoruz.

Şimdiden 110 bin TL prim oldu.

Lifebursa.com Genel Yayın Yönetmenimiz Osman Gürçay'da bugün yayınlanan yazısında "Bir aylık maaşımı ben de Giresunspor galibiyet primi olarak söz veriyorum." dedi ve "Sevgili Adnan Batır kardeşim senden de bir şeyler duymak istiyorum." diyerek topu da bana attı.

Biz de Bursaspor'a destek yazıları yazdığımız bu dönemlerde bu çağrıyı kulağımızın üzerine yatarak geçiştiremeyiz. O zaman ben de diyorum ki, Bursaspor deplasmanda Giresunspor'u yendiği takdirde bu ayki maaşımı prim olarak Bursasporlu oyuncular ve teknik ekibe verilmesi için vereceğim.

Bu konuda bir challenge "meydan okuma" başlatıyor ve Bursa Spor Medyasının büyüklerinden Süha abim (Gürsoy) ile kardeşim Fatih Akkuş'a meydan okuyarak devamını bekliyorum.