Bursaspor'un son dönemlerinde yaşanan sportif başarısızlık ve maddi problemler nedeniyle yaşanan gerilim bu sezon tam biraz duruldu derken dün yine camiayı krize sokan bir durum ortaya çıktı.

Alman Bundesliga takımlarından Eintracht Frankfurt Ali Akman ile sözleşme imzaladığını duyurdu.

Oysa Ali Akman'ın Bursaspor ile sözleşmesinin sonunda kulübe para kazandıracağına herkes o kadar emindi ki.

Bu isimlerinde başında "Biz Ali Akman ile U-15 takımından beri birlikteyiz" diyen Mustafa Er de geliyordu.

Bakın, bu çocuğu 15 yaşında tanıyıp eğiten bir hocanın bile "Bursaspor'a para kazandırmadan gitmez" diye konuştuğu bir çocuk elini kolunu sallayarak takımdan gitti. Bu nedenle kimse Ali Akman karakterli kişilik gibi zırvalaması yapmasın.

TRT Spor'da "Bursaspor bu gençleri zorunluluktan oynatıyor. Bursaspor'un transfer tahtası açık olmasaydı bu gençler forma giyemezdi" diye sürekli konuşup oyunculara ve kamuoyuna algı yaratan bir oyuncu eskisine herkes kandı.

Evet Bursaspor çok fazla genç oynattı bu sezon ama zaten yeşil-beyazlı kulübün her sezon genç oyuncuyu vitrine sunma gibi bir sistemi var.

O oyuncu eskisi amca Ayhan Akman'dan başkası değil.

Ayhan Akman zamanında Gaziantep'te forma giyerken Bursa'da Bursaspor'u mağlup ettikleri maçın ardından "Memleketimin takımını yendiğim için çok mutluyum" demişti.

Belli ki Bursaspor ile ilgili çok samimi düşünceleri yok.

Milli takım kampında Ali Akman'ın Eintracht Frankfurt ile yaptığı sözleşmeyi fotoğraflatacak kadar ince(!) bir düşünceye sahip.

Camiada herkes Bursaspor'a para kazandırmadığı için tepkili. Eğer gerçekten Bursaspor Kulübü'nü düşünseydi şartlı bir sözleşme yapıp kulübe para kazandırabilirdi. Belki sonraki satıştan pay da koydurabilirdi. Ama bunların hiçbirini yapmadı.

Biraz geriye gidelim.

Yine bir eski futbolcu ancak yetiştirici bir hoca olan Mesut Ünal'ın oğlu Enes için yaptığı açıklamalara bakalım.

"Chelsea Enes'i kadrosuna katmak için bana baskı yapıyor. Chelsea Kulübü'ne imzayı atarsam Bursaspor Kulübü sadece 80 bin Euro yetiştirme parası alabilecek. Enes Bursaspor'dan ayrılacaksa kulübüne 2 milyon Euro'dan daha fazla kazandırmalı. Enes'i almak isteyen kulüpleri Bursa'ya davet ederek, yönetimle görüşmelerini öneriyorum. Ben Enes Ünal'ın Bursaspor'dan dualarla, alkışlarla ve onu yetiştiren kulübüne para kazandırarak Avrupa'ya gitmesini istiyorum."

Evet, Mesut Ünal bunları söyledi ve Enes Ünal Bursaspor'dan alkışlar eşliğinde dualarla gitti.

Enes Ünal Bursa'dan ayrılırken tüm çalışanlarla tek tek vedalaştı. Helallik aldı ve gitti.

Sen hiç bu toplara girme Ali, bavulunu topla ve git!

Ali Akman çok değil iki sene önce 2 Ocak 2019'da şunları söylemişti "Önceliğim Bursaspor A Takımı ile güzel işlere imza atmak ve kendimi kanıtlayacak bir oyun sergilemek. Bursaspor'dan sonra kesinlikle Avrupa'ya açılmak istiyorum. Enes Ünal abi gibi ben de Bursaspor'dan Avrupa'ya giden bir oyuncu olmak istiyorum. "

Enes Ünal Bursaspor'a toplamda 4,4 milyon Euro kazandırmış. Ali akman ise kocaman bir sıfır!

Enes Ünal ile Ali Akman'ın adı aynı cümle içinde bile geçmemeli. Ama Ali Akman'ın fotoğrafını Vakıfköy'e asabiliriz.

Vakıfköy'e Enes Ünal'ın fotoğrafının altına Ali Akman fotoğrafı konulsun. Konulsun ki altyapıda olan çocuklar nasıl Enes Ünal'ı örnek alıyorsa Ali Akman'ı da almasın.