Bursaspor açısından dün çok önemliydi.

Alınan -3 puan cezası sonrasında Bursasporlu gençler takım olarak lider Esenler Erokspor önünde inanılmaz bir mücadele ortaya koydu. Rakiplerine inanılmaz direnç gösterdiler.

Recep Günay başkanlığa geldiği günden bu yana, ‘İstifa’ sözünden dönmeyen Teksas maçta da aynı tepkisini sürdürdü.

Aslında en büyük üzüntüm, gerçekten son dakikada Çağatay Yılmaz veya Eren Güler o vuruşu yapmış olsaydı silinen üç puan geri gelmiş olacaktı.

Ama olmadı.

Verilen mücadeleye şapka çıkartmak gerekir.

Neden daha önce bu takımın böyle futbol oynamadığının inanın sorgulanması gerekir diye düşünüyorum.

Dünkü yazımda da belirtmiştim.

Bursaspor’un en büyük avantajı çok iyi iki kaleciye sahip olması. Zaman zaman hata yapsalar da Canberk Yurdakul da Deniz Aydın da gerçekten çok kaliteli kumaşa sahipler.

Hakem Abdulbaki Ayyıldız Kocaeli Bölgesinden. Güzel maç yönetti. Hataları olmadı değil. Mesela atılan kasti dirsekleri görmediler. Avantaj kurallarında lidere daha fazla uyguladı. Kartlarda Bursaspor’a cömert, Esenler Erokspor’a cimri davrandı.

Benim dikkatimi çeken ise kıdemsiz yardımcı olan Çanakkale’den Tuncay Ercan, Ertuğrul Kurtuluş’un golünde kaldırdığı ofsayt bayrağı yanlıştı. Topun ayaktan çıktığında Ertuğrul Kurtuluş daha yeni hareketlenmişti.

Bu karar belki de üç puanını götürdü Bursaspor’un.

Her şey bir tarafta, Teksas Taraftarlar Derneği’nin maç sonrası saat 18.00’de Özlüce’de buluşalım, açıklamamızı orada yapalım davetine stadyuma gelen taraftar sayısından çok Bursaspor sevdalısının gelmesi beni mutlu etti.

Gerçekten Ertuğ Toker’in daveti büyük yankı bulmuş.

Ancak bu toplantı pazar günü yapılmış olsaydı, sanıyorum binlerce Bursasporlu orada olurdu.

İş yerlerinin, fabrikaların çalışmasına rağmen bu kadar ilgi toplaması gerçekten beni mutlu etti.

Ertuğ Toker’in konuşması da gerçekten altına insanın çekinmeden imzasını koyacak nitelikteydi.

-İstifa, önlerindeki tek yoldur.

-Bir dağılır, bin geliriz. Burada, eşiyle, çocuğuyla buraya gelmiş insanları engellemeye çalışarak da bundan kaçamayacaklar.

-Belediye başkanlarından biz taraftarına, basınından kulüp personellerine, futbolcularımızdan iş adamlarına kadar herkes bunlardan illallah etmiş durumda.

-Bir boşluktan faydalanıp, "Vakit kazandırıp, bırakacağız" diyerek oturdukları koltuklarına yapışmış, geçmişte rahmetli İbrahim Yazıcı'ya yaptıkları ihaneti şimdi tüm Bursa'ya yapıyorlar.

-Vakıfköy'ü menajerlerin güdümüne teslim eden, Kendi eksik ve yanlışlarını reddedip, gencecik, pırıl pırıl oyuncularımızı günah keçisi ilan eden, Kısmi ödemelerle çözülebilecek sorunu çözemeyip, göz göre göre kulübe -3 puan cezası gelmesine sebep olan, Kulübü adeta imha etmeye gelmiş gibi hızla uçuruma sürükleyen bu yönetim, artık ömrünü tamamlamıştır.

-Buradan, tesislerin önünden söylüyoruz; Hala içlerinde bir gram Bursaspor sevdası varsa, Bu kentte insan içine çıkacak yüzleri olsun istiyorlarsa, Vakit kaybetmeden, koltuklarını terketsinler.

Ancak işin en garip yanı neydi biliyor musunuz?

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nin içerisinde inanılmaz güvenlik önlemi alınmıştı. Yeşil beyazlı taraftarlar tesislerden ayrıldıktan sonra, içeriden otobüslerle çıkan polisleri görünce şaşkınlıktan neredeyse küçük dilimi yutacaktım.

İnanılmaz güvenlik önlemi alınmıştı.

Her neyse istenilmeyen Recep Günay ve yönetimi son noktayı koymak zorundadır.

ÇAĞLAR’A SESLENMEK İSTİYORUM

Bursaspor’un unutulmaz başkanlarından, yeşil beyazlı camiaya ilk ve tek Türkiye Kupası’nın kazandıran başkan olan, Devlet eski Bakanı Cavit Çağlar’ın kulübü ziyareti Recep Günay ve yönetiminin elini güçlendirdi.

Belki onlarda transfer tahtasının açılması için çaba harcıyorlar.

Ancak, Recep Günay ve yönetimi kamuoyunda biraz sevilmiş olsaydı, maddi ve manevi destek görür ve kulüp -3 puan cezası almadan Ulusal Lisansını alırdı.

Evet;

Diğer başkan ve yöneticileri suçlamaları çok anlamsız.

Vecibeleri yerine getiremeyen ve cezayı aldıran Recep Günay ve yönetimidir.

Bunu da unutmamak lazım.

Sevgili bakanım, başkanım Cavit Çağlar, size seslenmek istiyorum;

“Siz desteğinizi Bursaspor için veriyorsunuz. Ancak bu yönetim Bursaspor’a zarar veriyor. Taraftarlarla arası açıldı. Kentin camianın büyükleriyle iletişim kuramadı. İnanın böyle devam ederlerse Bursaspor hızla 3.Lige inecek. Lütfen çekilmeleri için siz de yönetimi uyarın.”