Yasemin Gündoğan, 2019'da para dağıtım şirketi olan Loomis'te işe başladı. Bir yandan da aynı vardiyada görevli güvenlik personeli Henning Behrens ile yakınlaştı.

Paketlenmiş banknotları ATM'lere takılacak para kasetlerine yerleştirmekle görevli olan Gündoğan, olay günü milyonluk vurgun için düğmeye bastı.

Olay günü para aktarım masasına geçerken diğer günlerden farklı olarak yanına iki konteyner daha aldı. ATM kasetlerini doldurup bankalara aktarılacak para torbalarını bağladı. 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken düzenli olarak diğer konteynere para attı.

İş çıkışı çöpleri atma bahanesiyle sevgilisi Behrens'e garaj ve para transfer ünitesinin kapısını açtırdı. İçinde 8 milyon 196 bin 925 euro olan iki konteyneri dışarıya çıkardı.

YASEMİN İÇİN ÖZEL EKİP KURULDU 

Ardından kayıplara karıştı. İşte bu soygunun ardından Almanya karıştı… Herkes Türk kızı Yasemin'in yaptığı vurgunla sarsıldı. Alman güvenlik güçleri, özel ekip kurarak karış karış Yasemin Gündoğan'ı aradı.

Dedektifler, o dönem yaptıkları incelemede Yasemin'in Türkiye'ye kaçmış olabileceği iddiasını ortaya attı. İşte bu soygundan yıllar sonra Yasemin Gündoğan'ın izine ulaşıldı. 8 milyonluk vurgun yapan Yasemin'in kaçtığı minibüsle önce Viyana'ya ulaştığı ardından paraları ticari havayolu taşımacılığı yapan kişilere paylaştırarak Türkiye'ye soktuğu anlaşıldı.

4 İSPANYOL DEDEKTİF ÇEŞME'YE GELDİ

İşte bu karenin ortaya çıkmasının ardından Alman yetkililer, konuda uzman 4 İspanyol dedektifi Çeşme'ye yolladı. Yasemin'in villasının bulunduğu mahalle adeta ablukaya alındı.

Konteyner kentin kapanma kararına depremzedelerden tepki Konteyner kentin kapanma kararına depremzedelerden tepki

Bölgede kuş uçurtmayan dedektifler mahallede dükkan dükkan gezerek ipucu aradı.
Bunun üzerine dedektifler, Gündoğan'ın öldürülmüş olabileceğini, paranın da bir başkasının eline geçmiş olabileceğini ortaya çıkardı.

Yasemin Gündoğan'ın yaptığı vurgun baba ocağı Ordu'da da şok etkisi yaratmıştı. Dede Mehmet Gündoğan, "Torunum bu karakterde biri değil" diye konuşmuştu.