Bursaspor gibi yarınki rakibimiz olan Altınordu’da genç oyuncularla ligde mücadele veriyor.

Timsah’ın tahtası kapalı olması nedeniyle mecburen alt yapısıyla oynamak zorunda kalmıştı.

Altınordu ise ani bir kararla tecrübelilerle yollarını ayırıp gençleriyle mücadele etme kararı aldı.

Cumartesi günü Sütaş Timsah Park’ta gerçekten Türk futboluna alt yapı denilince akla gelen ilk isim olan Bursaspor ile ikinci sırada yer alan (yetiştirdiği alt yapı oyuncularını A takımda oynatan takım olarak) Altınordu alt yapılarının bir anlamda mücadelesi olacak bu maç.

Hem Trendyol Süper Lig, hem de Trendyol 1.Lig’de alt yapısından oyuncusunu oynatan takım sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Her iki ligde yer alan takımlar inanın yabancılarla yıkılıyor.

Evet;

Bursaspor’un kazanarak puanını 7’ye yükseltmesi çok önemli.

Alınacak bir galibiyet Bursaspor hakkında başta ben olmak üzere bir çok Bursasporlunun ‘bu ligden düşme adayı biz oluruz’ düşüncemiz de azalacak gibi geliyor.

Şunu unutmamak lazım;

Altınordu bir haftayı bay geçmesi nedeniyle 3 maç oynadı ve 3 yenilgi ile son sırada yer almasından çok oynadığı maçlarda 90 dakika boyunca maçı bırakmayan inatçı bir yapısı olan takım.

O nedenle bir anlık gevşemek bile pahalıya patlar Bursaspor açısından.

Yeşil beyazlıların cumartesi günü oynanacak bu kritik maçta taraftar desteğine ihtiyacı olacak.

Buna bir de yönetimin bilet ücretlerinde indirime gitmesiyle inşallah tribünlerde gerekli desteği verecek taraftar topluluğu olur diye düşünüyorum. 

Birde naklen yayının olmayacak olması bir başka etken olur tribünlerin dolması açısından.

Bu arada biz basın mensuplarına açık olarak gerçekleştirilen çalışmada yeşil beyazlı futbolcularının morallerinin yüksek olduğunu görmek beni mutlu ederken, cumartesi günü yapacağımız kritik mücadele öncesi umutlandırdı diyebilirim.

Bakalım alt yapıların savaşından 3 puanı alarak ayrılacak takım kim olacak merak ediyorum doğrusu.

Şimdi Bursaspor için kazanma zamanı diyerek yazımı noktalamak istiyorum.

MUHTEŞEM KIZLAR

Voleybolda kadınlarımız gerçekten tarih yazmaya devam ediyor.

Önce tarihimizde ilk kez Milletler Kupası şampiyonluğu, ardından yine tarihimizde ilk kez Avrupa Şampiyonluğu kazandılar.

Japonya’da 2024 Paris Olimpiyatlarına katılmak için ter döküyor Kadın Milli Takımımız. Bugünkü rakibi Brezilya idi.

Dişi Sambacılar gerçekten voleybolda dünya klasmanında ilk beş içerisinde sürekli yer alan bir takımdı.

İlk seti 25-21 kazanan Türkiye gerçekten ikinci sette inanılmaz bir mücadele ortaya koydu. Filenin Sultanları, birkaç kez gitti denilen seti Melisa Vargas’ın inanılmaz katkısıyla 29-27 kazandı. 

Üçüncü sete büyük moralle başlayan Türkiye sayılarda üstünlüğü sürekli elinde tuttu. Seti 25-19 maçı ise 3-0 gibi net skorla kazanarak önemli bir zafere daha imza attı.

blok

İnanın Olimpiyat elemelerinde beşte beş, üst üste 20. galibiyeti alabilmek bana göre her ülkenin harcı değil. Ama sürekli linç edilen Altın Kadınlarımız gereken cevabı aldıkları sonuçlarla veriyor değil mi?

Şimdi önümüzde iki sınav var. Cumartesi günü 13.30’da ev sahibi Japonya maçı. Bu mücadeleyi kazandığımızda elemeleri ilk iki içerisinde kapatmayı garantileyip olimpiyat vizesini almış olacağız.

Haydi kızlar bir zafer daha.

Hepimizin buna ihtiyacı var.