Sosyal medya çok büyük bir güç. Bunu iyi kullandığınız zaman ifade özgürlüğünden çok doğru şekilde faydalanabiliyorsunuz. İzninizle sosyal medyanın gücünü kullanıp Sayın Başkan Erkan Kamat'ın açıklamaları doğrultusunda bir kaç kelam edip, sorular sormak istiyorum. Nitekim kendisi "basın toplantısını" basın olmadan gerçekleştirdi.

Sadece son 48 saattir Bursaspor'un yaşamış olduklarını yazacağım. Çok geçmişe gitmeye gerek yok. Futbolcu grubu ıslak imzalı bir şekilde tabiri caizse "Bizlere bugüne kadar verilen sözlerin tutulmaması ve bundan sonra da alacaklarımız ile alakalı şüphelerimiz var" diyerek yönetim kurulunu kamuoyuna şikayet etti. Değersiz hissediyoruz, bizlerin haklarını koruyun minvalinde bir açıklama yaparak kamuoyunun kendilerini korumasını istedi. Sizler ne düşünürsünüz bilmiyorum fakat ben bir Bursaspor taraftarı olarak küme düşmek dahil daha önce bu kadar utanmamıştım...

Bu olayın ardından hemen hemen 2 gün geçti ve açıklama bu saate kadar halen gelmedi. Yine bu süreç içinde kulübün elektrikleri kesildi, yerel ve ulusal tüm basın kuruluşları Bursaspor'un bugün geldiği durumu haber başlıklarında acır bir tavırla yorumladı ve gündemde kaldı. Gündemin merkezine Bursaspor'u taşıdınız, teşekkürler.

Bugün Sayın Başkan Erkan Kamat'ın yaptığı açıklamalarda takıldığım bir kaç durum var. Bunlara değinmek istiyorum. Açıklamaların içeriği öyle bir durumda ki sanki Bursaspor Kulübü'ne başkan adayı ve başkan olmadan önce kulübün içinde bulunduğu durumu bilmiyor, kasada 600 küsür milyon borç olduğundan habersizler gibi bir algı oluştu. Bursaspor zaten kötü durumdaydı, daha kötü olmasına gerek yoktu. Burada kızılan nokta bu problemlere bir çözüm üretilememesi ve yapılan haksızlıklara, yanlışlara ses çıkartılmamasıydı. Sezon boyunca sizler çıkıp bugün olduğu gibi neyin ne olduğunu kamuoyu ve bizlerle paylaşıyor olsanız emin olun herkes arkanızda olurdu fakat bu dakikadan sonra bir ehemmiyeti kalmadı durumun.

Bugüne kadar kulüp yıpranır, marka değeri zarar görür, başkan adayı çıkaramayız diye sustum açıklaması vardı. Bursaspor sizler sustuğunuz ve çözüm üretemediğiniz için hali hazırda yıpranmış halinden kurtulamadı, elektriği kesildiği, oyuncuları isyan bayrağını çektiği için marka değeri zarar gördü... Başkan adayı çıkaramayız diyorsunuz, sizler zaten sezon başı başkan adayı çıkmadığı için bu topun altına girdiniz. Sizden önce olan bir problem sizinle beraber aynı diğer sorunlar gibi çözüme değil, üzerine daha fazlası binerek problemler silsilesi olarak kalmaya devam etti.

Biz sene başından beri bunu ödedik, şunu yaptık, bunun bu kadar parasını verdik şeklinde açıklamalar söz konusu. Sayın başkan zaten o koltukta görevi devir alan sorumluluğu üstlenen kişinin yapması gerekenler bunlar. Bizim sorunumuz yapılanlar ile değil, yapılmayan, yapılmak zorunda olan ve öteleme ile uzun vadeye yayılan problemler ile ilgili. Sene başından itibaren anlık şekilde bunları bizlerle paylaşıyor olsanız emin olun bu duruma gelmeyecek, tüm camia olarak sorunlara çözüm arayacaktık.

Bugün yapılan bu açıklamanın iki olumlu yönü var. Bir tanesi tarihi açıklanan kongre kararı bir diğeri ise geçmişe dönük açıklanan temlik problemleri ile alakalı verilen isimler dolayısıyla muhtemel adaylık ihtimali olan kişilerin bu kulübe ne kadar zarar verdiğini tekrar bize hatırlatmış olmanız. Teşekkür ederiz.

Bursaspor için iyi niyetle çabalamış bir şeyleri düzeltmek istemiş olabilirsiniz, bugüne kadar susmanız, kalan eksik bir çok konu ve bugün gelinen nokta itibariyle maalesef camia olarak size karşı oluşan algı pek olumlu değil. Hayatınızda başarılar dilerim.

Saygılarımla.