Bursaspor hepimizi ters köşeye yatırmayı seviyor.

Ne iyi bir oyunun, ne de bireysel performansın önemli olmadığı ve sadece 3 puan alma gerçeğinin hakim olduğu bir mücadelede yüzümüzü güldüren bir doksan dakika izledik.

Maç içerisinde dönem dönem oyunu domine eden, hızlı hücumlarda doğru tercihleri yapan, kanatlardan hücum desteği almayı başaran bir oyun izledik.

Sakatlığı nedeniyle ilk 11’den çıkarılan Enver Cenk’in yokluğu hissedilmiş olsa da sonuca yansıyan bir durum oluşmadı.

Geçen haftalarda ağır bir eleştiriye maruz bıraktığım Berat Altındiş gerçek potansiyelini ortaya çıkarmaya başladı.

Henüz tam kapasiteyle oynadığını hala düşünmüyorum. Çünkü benim daha U17 takımından itibaren çoğu maçını canlı izlediğim Berat, rakip defansı yıpratır, hataya zorlar ve kazandığı topları adeta ağlara kadar sürüklerdi.

Sağa, sola ve defans arkasına yaptığı koşularla rakip savunmanın bütün düzenini bozan Berat, gol atamadığı tüm maçlarda şayet skor bulmuşsak muhakkak asist yapmış olurdu.

Yavaş yavaş açılıyor, hücumda güvenebileceğimiz ve bu ligi domine etmesini beklediğim Berat gelecek haftalarda da performansını arttırarak takımın en büyük kozu olacak.

Teknik heyet değişikliği takımlara genelde olumlu yansır.

İsmail Ertekin’in görevden ayrılması ve Özer Hurmacı’nın ağabeylik pozisyonundan düdük öttüren antrenör konumuna geçmesi ilk maçta olumlu yansımış görünüyor.

Oyuncuların saha da daha istekli oluşu gelecek adına yine ümitlendirmeye başladı.

Pazar günü oynanacak İnegölspor maçından da ne iyi oyun, ne de bireysel performans bekleniyor.

Sadece ve sadece üç puanı alıp düşme potasıyla makası açıp rahat nefes almamız gerekiyor.

Bu maçın üç puan dışında camiamız açısından başka bir değeri yok.

İnegöl bizim güzide bir ilçemiz, çok sayıda yeşil beyazlı taraftarımızın yaşadığı ve güçlü taraftar derneği yapısıyla güzel organizasyonlara imza atmış aktif bir destekçi grubumuzun olduğu bir yer.

Dostça, kavgasız gürültüsüz, sadece sahada futbolcuların takımları adına kazanma savaşına gireceği güzel bir mücadele bizleri bekliyor.