Bursaspor için başlatılan Ayağa Kalk Bursa #Geliyoruz kampanyasına destek ve katılımcı isimlerini okuyunca ders almamız ve bundan böyle çok düşünmemiz gerektiğini anlıyorsunuz.

Unuttuklarım beni bağışlasın.

Bizden giden ve giderken de bu kulübe para kazandıran evlatlarımız için sosyal alemde neler yazıldığını biliyoruz.

Günü gelince futbol ekonomisinin etik kurallarına uygun olarak herkesin gidebileceğini ve hatta gitmesi gerektiğini düşünmeden her gidene kulp takanlardan olmadık mı?

En başa Bursaspor'a tarihinin en büyük başarısını yaşatan bu şehir için kutsal stadyumda şampiyonlar ligi marşını çaldıran Ertuğrul Sağlam'ı yazıyorum. Ertuğrul Hocanın ikinci gelişinde kendisinin kurmadığı takım zorlanmaya başlayınca saldırılara karşı Bursaspor'un elde kalem kağıt önümüzde fikstür hangi sonuçlara göre kümede kalacağımızı hesaplandığımız günleri hatırlatmasını bahane ederek göndermiştik ama o açılan her kampanyaya ilk destek verenlerden oluyor.

Ardından kalbini kırarak gönderdiğimiz Yalçın Koşukavak, Hamza Hamzaoğlu hocaların vefası her türlü övgüye değerdir.

Futbolcularımızdan ilk sıraya Bursaspor'a iki kez para kazandırarak gitmesine rağmen sosyal medyada hakkında denmedik laf bırakmadığımız Volkan Şen'i yazıyorum.

Ve alt alta eklediğim futbolcular Enes Ünal, Şener Özbayraklı, Ozan Tufan, Serdar Aziz, Sercan Yıldırım, İ.H.Odabaşı, Ricardo Faty, İvko Gancev, Mert Hakan Yandaş, Kubilay Kanatsızkuş, Muhammet Şengezer, Hakan Aslantaş, Şamil Cinaz, Harun Tekin, Ömer Erdoğan, Adnan Örnek, Mustafa Er gibi çoğu ocaktan yetişmiş ve aramıza sonradan katılanlara da katkıları için teşekkür ediyorum.

Bu arada ocaktan yetişmesine, Vakıfköy'ün ekmeği yemesine, hocalarının üstündeki emeğine rağmen üç on para fazla alabilmek için futbol endüstrisinin etik değerlerine ihanet ederek imza atmayan Ali Akman'ın yolladığı parayı iade eden Bursaspor yönetimi on numara beş yıldız bir iş yapmıştır.

Evinde yediği ekmeği inkar eden bu kafanın, babasını aygır yerine koyan kafadan farkı olmadığı için yaptıkları sürpriz değildir.

Ali Akman ve gibileri sektörlerinde defolu üretimdir.

13 yaşında Barcelona'nın kapısından giren Lionel Messi uzaydan değil, Arjantin'den gelmişti. Giderken de törenle uğurlandı.

Vefa iyi bir şeydir.

Bu hafta maçlar başlıyor.

Hepimiz maç öncesi Cuma günü 00: 00 da neler olacak merakla bekliyoruz.

Tahtası açılmış, lisansları vize olmuş bir kadro ile Adanaspor karşısına çıkalım istiyoruz.

Ama daha önemlisi sürdürülebilir bir başarı için kavgasız, gürültüsüz, saygılı bir sürecin yaşanmasını istiyoruz.

Biz şampiyon olduğumuz yıl tribünlerimiz de FAİRPLAY şampiyonu olmuştu.

TFF' ye rekor ceza ödemekten kasamıza para girmediği senede de küme düşmüştük.

Geçen sezon başında yazdıklarım duruyor.

Kümede kalmak başarıdır demiştim.

Bu sezon yepyeni bir kadro oluşturuldu.

Düşmeden önce Ali Ay, düştükten sonra Mesut Mestan transferlerini birlikte yaşadık. Erkan Kamat ise dükkanı hiç açmadı.

En iyimizi sattık.

Yeni gelecekler et mi tavuk mu balık mı bilmiyoruz.

Bu avansı bir yıl daha uzatıyorum ve seneye süper lig hedefi koyuyorum.

Dilemekle bir şey kazanılacağını bilsem bu sene şampiyonuz derim olur biter ama....

Sezon sonu bu kez mahcup olmayı hiç bu kadar istememiştim.

Geçmişte dilek ve temenni kayığına binerek yaşadıklarımızı unutmayalım ve özellikle yönetim Bursaspor üzerinden kavga ederek değil Bursaspor yararı için çalışmalı diyorum.