Azerbaycan’da yaşanan olaylar sosyal medyada anbean paylaşılırken, video akış platformu TikTok için ani bir yasak getirildi.

Dünyanın dört bir yanında güvenlik endişeleri ile gündeme gelen TikTok, gerilimin yüksek olduğu Azerbaycan’da geçici olarak yasaklandı. Peki yetkililerden gelen açıklama ne?

TİKTOK, AZERBAYCAN’DA YASAKLANDI

Çin merkezli video platformu için gelen yasak, Azerbaycan İletişim ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı tarafından alındı ve bugünden itibaren yürürlüğe girdi. 

TikTok kullanıcıları, artık uygulamaya erişemezken videolarını da paylaşamıyor. Bu durum, özellikle gençler arasında büyük tepki ve hayal kırıklığına neden oldu. Bazıları, yasağın ifade özgürlüğünü kısıtladığını ve haksız olduğunu savunurken, bazısı ise, TikTok'un Ermenistan'ın yalanlarına karşı bir fırsat olduğunu ve Azerbaycan'ın gerçeklerini dünyaya duyurabileceklerini belirtti. 

Peki ne olmuştu?

Trump destekçilerine pizza dağıttı Trump destekçilerine pizza dağıttı

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Siviller ve altyapı tesisleri hedef alınmamakta, yalnızca meşru askeri hedefler yok edilmektedir." ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan yaşanan bu gelişmelerin ardından Azerbaycan, görüntülerin paylaşılmaması için TikTok'a bant daraltması uyguladı.