10 ilin ağır hasar aldığı ve binlerce insanın hayatını kaybettiği 6 Şubat depremlerin ardından sosyal medya hesabından üzüntüsünü dile getiren bir paylaşım yaptı. Yaşanılan deprem felaketini herkes gibi büyük üzüntü ve gözyaşlarıyla izlediğini söyleyen Tarkan yapılan ihmalkarsızlığa isyan etti.

Tarkan yaptığı paylaşımda, “Deprem ülkesi olan memleketimizde yetkili merciler, bilim insanlarının uyarılarına kulak verseydi ve gerekli önlemler önceden alınsaydı depremin verdiği tahribat bu boyutta yaşanmayacaktı. İhmalkarlığın bedelini bu millet yine canıyla ödedi” ifadelerini kullandı.

"Sadece yardıma koşanlar ateşe veriliyor"

Tarkan açıklamasına, “Milletçe içimiz yanarken, herkes tek yürek olmuşken, arama kurtarma ekipleri, sivil toplum kuruluşları ve vatandaş günlerdir canla başla umutların sönmemesi için mücadele ederken, yetkililerden kimse samimi bir üzüntüyle elini kalbine, vicdanına koyup kabul etmiyor bu sonucun hatalarını, ihmalkarlığını.. Aksine binlerce insanın ölümünden sorumlu olanlar değil yardıma koşanlar ateşe veriliyor. İnanılır gibi değil.. Çok yazık.. Milletimiz bunu haketmiyor” sözleriyle devam etti.