Bugünlerde Bursaspor’un Soğanlı Mahallesi’nde yer alan benzinliğin satışı ve resen yapılan satışının durdurulması gündemden düşmüyor.

Yola çıktığımda herkesin bana yönelttiği ilk soru ise Nilüfer Güvenlik Şirketi nereden çıktı. Niçin itiraz ederek kulübün yıllık 40 Milyon TL bankalara ödenen faizden kurtulmasını neden engelledi? Şeklinde oluyor.

Ancak tam ihale süreci olumlu giderken birkaç girişimci burayı alabilmek için teminat mektuplarını dahi verirken ortaya bir anda Nilüfer Güvenlik’in yaptığı itiraz sonrasında 4. İcra Dairesi reysen Bursaspor’a verdiği satış hakkını durdurdu.

Gerekçe ise gerçekten çok komik gibi geldi bana.

Ama şunu belirtmekte yarar var.

İcra ile işleri olanlar bilirler. Komisyon buranın rayiç bedelini 197 milyon TL olarak belirlemiş.

İcra satışları ise yüzde 50 yani yarı yarıya hesaplanarak satışa konulur. Bu da aşşağı yukarıya Bursaspor Kulübü’nün resmi internet sitesinde açıklamış olduğu rakam 93 milyon 964 bin 495 TL tutuyor.

İhaleye katılacaklar rakamı 200, hatta daha da üzerine çekebilirler. Çünkü benzinliğin yanı sıra 10 müstakil işyeri nedeniyle değeri daha da artabilir.

Yani Bursaspor’a doğru işler yapan, kulübün borç yükünü ödenecek rakama indirmeyi başaran Ömer Furkan Banaz yönetimi burayı kimseye peşkeş çekmez. Özellikle eski başkanlar gibi davranıp kulübü borç batağının içine sokmazlar.

Ben buna yürekten inanıyorum.

Ne kadar çok yüksek bedele satılırsa, Bursaspor kulübü sırtındaki eski başkan ve yöneticilerin yarattığı kamburların büyük bölümünden kurtulmuş olacak.

Belki ihaleyi icradan alacak kişi kulübe başka gelirler de sağlar.

Belki stadın isim hakkı bu kuruluşa veya kişiye verilir.

En azından filiz lisans için ödemeler yapılır ve alt yapıya oyuncu alımını gerçekleştirilir.

4. İcra Dairesine yapılan itiraz için ‘Burayı değerinin çok altında satıyorlar. Birilerine peşkeş çekilecek’ diye itiraz yapıldığı duydum. Bu beni çok yaraladı.

BURSASPOR LİG HAVASINDA

Bursaspor, ligin ikinci yarısı için hazırlıklarını tamamladı.

Ligin startını Pazar günü sahasında saat 14.00’te oynayacağı HES İlaç Afyonspor mücadelesiyle başlayacak.

Bu süre içerisinde dört hazırlık mücadelesi yapıldı.

Antrenman havasında oynanan müsabakalarda Bursaspor, Yıldırımspor’a 2-0 yenilirken, U 19 takımını 1-0 yendi, 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Baynet İnşaat Balıkesirspor ile deplasmanda 2-2 berabere kaldı. Son hazırlık maçında ise Vakıfköy’de oynanan maçta Görükle İpekspor’u 4-2 yendi.

Bursaspor artık ligin havasını solumaya başladı.

İkinci yarı öncesinde takıma üç yeni isim katıldı diye bakacağız artık.

Bunlar Özer Hurmacı, uzun süren bir sakatlıktan sonra yeniden takıma dönen Hasan Sabri Karaca ile bir ara alt yapıya giden Çağatay Yılmaz. Kadrodan eksilen tek isim ise tendonu kopan Kerem Kök.

Bakalım bu isimler Bursaspor’a neler katacaklar.