SİLİMCİ OKTAY Bursa'da doğal taş, mermer silim ve mermer cilalama işleri yapan bir firmadır ama Bursa'da yaşayan veya yolu Bursa'dan geçen birinin SİLİMCİ OKTAY adını bilmemesi mümkün değildir.

Köprü ayaklarında, yol boylarında, Bursa ili ve ilçe girişlerinde, dağda, taşta, ovada yaylada onun adını okumadan geçemezsiniz.

SİLİMCİ OKTAY adını okuduğunuzda inşaat işlerine yabancı iseniz kafanızda bu nedir merakı dolanmaya başlar.

Ben gibi ne iş yaptığını bilseniz bile, işini nasıl yapıyor, sözüne güvenilir mi soruları ile baş başa kalıyorsunuz.

Kediyi merak öldürür derler ya!

Ben de ölmeden bu başarılı iletişim uzmanını araştırdım ve genç, işini seven, dinamik, sözüne güvenilen, vizyon sahibi ve de doğal reklam ile sosyal medyayı çok iyi kullanan zeki bir iş adamı olduğunu öğrendim.

Verdiği söze güven duyulmasının oluşturduğu özgüven ile yakında köprü ayaklarında ve duvarlarda yeni atılımlarının izlerini okuyacağız.

SİLİMCİ OKTAY'dan köşeme sponsorluk falan aldığımı düşünmeyin, kendisini şahsen tanımam bile ama onu meslek onuruna örnek olarak gösterip BİLİMCİ ABİLERE geçeceğim.

PANDEMİ süreci başladığında isimlerinin önünde kapı gibi unvanları yazan BİLİMCİ ABİLER KURULU oluşturuldu.

Onların masaya yatırdığı PANDEMİ süreci önlemlerinde ilk hedefleri 18 - ile 65+ lılar oldu.

Vatandaş bu önlemleri okuyunca bunlar koskoca BİLİMCİ ABİLER KURULU vardır bir bildikleri dedi ve kurallara uydu ama öte yandan vur patlasın çal oynasın grupları azmaya devam etti.

BİLİMCİ ABİLER KURULU 65+ lıların harekete, yürüyüşe ihtiyaçları olduğunu ve aslında o yaşların kendilerini korumakta daha mahir olduklarını bile bilemeyecek kadar eksiklerdi.

BİLİMCİ ABİLER KURULU, makamı onlara öyle tatlı geldi ki; saygın ve kariyer olarak mevkidaş meslektaşlarının görüş, öneri ve eleştirilerini dikkate bile almadılar.

Toplum sağlığını ıskalayıp, siyasetin merdivenlerine basamak oldular.

Tecavüz gerçekleştikten sonra kapının arkasını dayaklamayı huy edindiler ve sadece felaket senaryoları yazdılar.

Bundan 8 ay önce 14 gün tam kapanma olmalı diyen bir bilim insanını, ekonomik gerçeklere ters diye duymayanlar, bugüne kadar kaç 14 gün kapandığımızı ve geleceğimizi görebiliyorlar mı?

Toplumun içine sinmeyen birçok olay gerçekleşti ama bunları eleştiren tek kelime edemediler.

PANDEMİnin üçüncü PİK döneminin sorumlusu olarak sadece kongreleri görmek doğru değildir ama kötü örnek olması açısından LEBALEB kongrelerin çok tehlikeli ve yanlış olduğunu söyleyemediler.

Yine yasaklara takılan bir 65 +lı ihtiyar olarak ben bile bu süreçte yapılan en büyük yanlışın okulları eğitime açmak olduğunu düşündüm ve PANDEMİ artış grafiklerine göre zaman beni haklı çıkardı ama BİLİMCİ ABİLER KURULU, özel okullar lobisine teslim olarak okulları eğitime açtı.

Avusturya Sağlık Bakanı yoruldum, yıprandım ve çare olamadım, sorumluluk benimdir deyip istifa ettiği gün, BİLİMCİ ABİLER KURULU sorumlu olarak bütün toplumu suçlayan zırvasını açıklıyor.

BİLİMCİ ABİLER!

Bilim, evet efendim, sepet efendim, nasıl tensip buyurursanız efendim ile bir adım bile ileri gitmez ama siz güvenirliliğinizi kaybedersiniz.

Ben Robert Bosh'un ünlü sözünü sizlere şöyle değiştirerek ithaf ediyorum;

"İtibar kaybetmektense koltuk kaybetmeyi tercih ederim."

Siz yeni ulaştığımız dünya utanç rekorundan elbette dibine kadar sorumlunuz ama 65 + lı olarak bütün önlemlerimi alan ben sorumlu değilim, beni o sorumluluk listesinden silin.

Şimdi soruyorum!

Meslek etiğine örnek olarak SİLİMCİ OKTAY mı yoksa BİLİMCİ ABİLER KURULU mu daha değerlidir?