Bursaspor Kulübü’nün yeni şort sponsoru Dağyenice Park Resort oldu.

Daha önce Bursaspor’a verilmesi planlanan ancak daha sonrasında durdurulan bu alan şimdilerde Bursa’nın seni Avrupa’ya duyuracak tesis yapmak için düğmeye basmış.
Rota 16 İnşaat firması tarafından Uludağ’da gölet etrafına yapılan Nefes Dağyenice Park Resort, yeni sezonda 400 bin TL karşılığında Bursaspor’un şort sponsoru oldu.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’ndeki imza törenine Başkan Ömer Furkan Banaz, Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Metin Alp ve Nefes Dağyenice Park Resort Yönetim Kurulu Üyesi Samet Kurtoğlu katıldı.

Nefes Dağyenice Park Resort adına toplantıya katılan Rota 16 İnşaat Firması adına katılan Samet Kurtoğlu, “Buraya Türkiye’nin en büyük açık hava yaşam destek ünitesini kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlk etapta 80 bin metrekarelik alanda Avrupa’nın en büyük macera parkı, dünya mutfağı ilebungolov evler bölümünü hizmete açtık. Diğer bölümlerde kamp alanlardı yer alıyor. Steak Hause Manejler ve çeşitli festivallerin yapılacağı bir anfi tiyatro yapacağız” derken Bursaspor’un nasıl değerli bir arazi elinden nasıl alındı demenden de geçmek istemedim.

Toplantıya katılan Baykan Ömer Furkan Banaz gündemdeki sorularla ilgili olarak basın mensuplarının sorularını cevapladı. Aslında yapılacak her türlü maddi desteğe desteğe ihtiyaçları olduğunun altını çizen Başykan Banaz’dan bana göre önemli satır başları şöyle;

-Ali Ay konusunda gereksiz tartışmalar yapıldı. Bunu yazıp çizenlerin nasıl bir Bursasporluluk mantığı yürüttüklerini zihnimde oturtamadım. Bu saatten sonra kim ne kadar destek veriyorsa başımızın üstünde yeri var.

-Bu saatten sonra ayrışmaya değil birleşme olmalı. 1 milyara yakın borç var. Bu borcu 13 yönetici arkadaşımız ya da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımızın sırtına yüklenecek bir külfet değil. Kimse bunun altından kalkamaz. Hep birlikte olursak kalkarız.

-Kombine satışlarımız başladı. Eski kombine sahiplerine 10 günlük bir süre tanıdık. Bu genç kardeşlerimize tüm Bursa’nın sahip çıkması ve geçen sezonun 3-4 katı kombine satmamız gerekiyor.

-Bursaspor’un 250’ye yakın dava dosyası var. 90 tanesi bugüne kadar kapanmış, 147 tanesi devam ediyor. Her gün tesislerde bir icra dosyası ve avukatla muhatap oluyorsunuz.

-Bir anlaşmazlık nedeniyle elektrik kesiliyor ortalık ayağa kalkıyor. Bu tip olaylar her yerde yaşanabilir. Bu süreci idare eden yönetim kurulu var. 6 milyonluk borç sıfırlanmış kimse onu görmüyor. Bir uyuşmazlıkla elektrik kesiliyor yaptığınız tüm güzel şeyler silinip gidiyor.

-Transfer tahtasını açma durumumuz yok. FIFA nezninde dosyalar var. Bunları filiz lisans çıkartabilmek için açılması gerekiyor. Sportif Direktörümüz İsmail Ertekin filiz lisans için önemini belirtmek için bundan bahsetti. Tezat değil. Gelecek açısından çok önemli konu.

-Bursaspor, bankalara karşı çok önemli faiz yüküyle karşı karşıya. TFF’den bu sezonla silgili olarak kulübümüze 7-8 milyon TL civarında gelecek bu sezon. Çalışanların, Öz lüce ve Vakıfköy tesislerin giderleri 50-60 milyon TL. Kulübümüzün yaklaşık 33 milyonluk faiz yükü var. Benzinlikle alakalı ipotekli durum var. O alanı en iyi şekilde elden çıkartmak istiyoruz. Gayret ediyoruz.