Düşünüyorum Bursalı diye hepimizin bağrına bastığı bir teknik direktördü Tahsin Tam.

Yenilgi sonrasında ‘kötü oyun sonrası istifa edecek misiniz?’ sorusuna ‘Böyle bir şey düşünmüyorum. Görevimin başındayım’ diye cevap vermişti.

Dün bir anda görevinden affını istedi.

Bursaspor yönetim kurulu bu isteği kabul etti.

Aradan 24 saat geçmedi Beyaz Grup’ta yer alan, sezona şampiyonluk parolasıyla giren Çorum FK takımının teknik direktörü olduğunu sosyal medyadan öğrendik.

İsmail Ertekin’in Özlüce’de yaptığı basın toplantısında.

Çok üzüldüm.

Bana yanlış gelen olay, aradan 24 saat geçmeden, yani Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde asılı olan eşofmanındaki terler kurumadan Tahsin Tam’ın bir başka takım ile sözleşme imzalaması oldu.

Benim aklım karıştı.

Acaba daha önceden mi el sıkıştı, sonra istifamı etti diye düşünmeden edemedim desen yalan söylememiş olurum.

Sizlerin de aklının karıştığına inanıyorum.

Dün bu ilginç gelişmeler yaşanırken eski Sportif Direktör, şimdinin teknik direktörü tecrübeli, deneyimli teknik adam İsmail Ertekin’in basın toplantısına katıldım.

İnanın ilk kez bu kadar çok kameraman ve muhabiri bu sezon Bursaspor İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde gördüm. Çok mutlu oldum.


Keşke basınımızın ilgisi her zaman bu kadardan fazla olsa.

İsmail Ertekin’in şu sözleri çok yerindeydi. Bir kez de ben aktarayım sizlere;

“Sene başındaki hesaplar Play-Off’tu. 4-5 oyuncumuz ayrıldı. O oyuncular kalacak varsayımı vardı. Onlar kalsa Play-Off olabilirdi. Ama şimdi o oyuncular yok. Hedef belirleyince taraftarın beklentisi çok yükseliyor. Sonra da ortalık toz duman oluyor. Tepkiler oluyor. Transfer tahtası açılmayacak gibi gözüküyor. Bu oyuncularla oynayacağız. Lütfen bize destek verin. Bu şekilde zedelenmeye devam edilirse başımız belada. Destek verirlerse sezon sonunda nerede olduğumuzu görecekler. Birlik olursak varız, olmazsak yok olur gideriz. Eleştirelim ama zedelemeyelim. Çünkü başka oyuncumuz yok.”

TOFAŞ SALONU VE BASIN TRİBÜNÜ

Salonun içerisine VİP koltuklarının konmasının ardından basın tribünü gerçekten işlevini yitirdi. Koltukları bir kenara bıraktık. Şimdi de ikinci sırada oturanların sahayı iyi görmesi için koltukların altına extra platform konunca bizlerin sahayı görüp maçı izleme şansı da ortadan kalktı.


Her halde dünyanın hiçbir ülkesinde basın tribünleri böylesine kötü durumda değildir.

En azından basın mensuplarının önüne özel insanlardan oluşan bir ordu oturtulmuyordur.

Liglerdeki birçok salona gittim. Nilüfer’deki Tofaş Salonu gibi basın tribünü kötü olan hiçbir salon yok.

Yetkililerin buraya bir el atmasını ve biz basın mensuplarına daha rahat maç izletmeleri için daha uygun bir yer oluşturmalarını beklemek bizim en doğal hakkımız olduğunu düşünüyorum.

Hem Tofaş, hem de Frutti Extra Bursaspor Kulübü yetkililerinden bunları istemekte sanırım bizim hakkımız.