Frutti Extra Bursaspor, dün akşam Nilüfer Tofaş Salonu’nda gerçekten taraftarıyla bütünleşerek gerçekten inanılması zor bir geri dönüşe imza attı.

Bu karşılamaya Bursalı ve Bursasporlu basketbol severlerin ilgisi gerçekten olağanüstüydü. Eşlerini, çocuklarını, kız arkadaşlarını alan yeşil beyazlılar herkes tribünlere koşmuştu.

Salonda son yıllarda pandemi nedeniyle göremediğimiz müthiş olarak yorumlanabilecek bir ambiyans vardı.

Beni en çok mutlu eden ise, Bursaspor’un ve Bursa’nın gücünü bilmeyen yabancıların, yeşil beyaz sevdalılarının hem maçın başından sona kadar hiç durmadan yaptıkları tezahüratlarına, hem de takımlarına ne denli tutkulu ile sevdiklerine tanıklık ettiler.

Bursasporlu futbolcuların tamamı yeni başkan Ömer Furkan Banaz, teknik direktör Mustafa Er ve yabancı oyuncularla birlikte, kadroya yeni katılan yabancılar Pedro ile Bifouma karşılamayı eşleriyle ve yakınlarıyla birlikte izlediler.

Hatta maçtan ve tribünlerin ambiyansından öylesine etkilendiler ki yeni gelen yabancı oyuncular ve eşleri devre arasında salonla birlikte bol bol anı fotoğrafı çektiler.

Sonrasında ise Bursaspor sevdalıları, futbolcularla selfi yaptırma yarışına girdiler.

Kimileri Pazar günü saat 16.00’da oynanacak ve sonrasında 2 Nisan’a kadar lige verilecek ara öncesinde Balıkesirspor maçı için bile galibiyet sözü almaktan geri durmadılar.

En azından şunu söylemekte fayda var;

Ben Bursasporlu futbolcuların maç sonunda tribünlerle birlikte bütünleşerek yaptıkları şovlar, sonrasında salonun içerisinde çekilen anı fotoğrafından olağanüstü etkilendiklerini düşünüyorum. Bu da Pazar günü BİTCİ Timsah Park’ta mutlaka sahaya yansıyacaktır.

Evet; tüm Bursa olarak bunun yansımasını istiyorsak, ailelerimizden saat 16.00 ile 18.00 arasından fedakarlık yapmalarını isteyip doğru stadın yolunu tutup, kader maçında takımımızın yanında olmalıyız. Bunu yaptığımızda arzulanan skorların geleceğinden benim hiç şüphem yok.

Gelelim Frutti Extra Bursaspor’un, ilk sekize girebilmek için çekiştiği Fransız rakibi Mindicelice JL Bourg En Bresse karşılamasına.

Salonun misafir tribünü dışındaki yeri hariç, her yer salonun içerisine kadar hınca hınç doluydu.

Potanın Timsahı mücadeleye gerçekten gergin başladı.

Bunu ilk iki çeyreği 17-25 ve 44-53 geride kapatırken gördük.

Üçüncü bölüm başlarken Frutti Extra Bursaspor bir ara tam 14 sayı geriye düştü.

Yeşil beyaz sevdalılarının ateşlediği Potanın Timsahı’nda Rusya’dan dönüş yapan ABD’li yeni transferi John Holland sahne aldı. Hem sol, hem de sağ dipten inanılmaz üçlükler gönderdi Fransızların potasına. İlk iki periyotta sade 4 sayı atabilen Holland bu çeyrekte tam 14 sayılık bir katkı koydu Frutti Extra Bursaspor’a. Ona Andrew Andrews, Needham, Heyes ile Onuralp Bitim eşlik edince Frutti Extra Bursaspor, öne geçmeyi başardı.

Son periyotu izlerken inanın ben dahil herkesin nefesleri kesildi.

Özellikle Fransızların etkili silahı Pierre Pelos inanılmaz üçlükleriyle takımını sürekli oyunun içerisinde tutmayı başardı. Hatta onun dinlendirmek için benche alındığı anlarda Potanın Timsahı arzuladığı skoru üretti.

Hatta son dakika içerisinde, Avrupa’nın etkili blok oyuncuları arasında yer alan Heyes Kevarrius son bölümdeki blok ve ribaundları ile maçın skorunu belirleyen isim oldu.

Maçın kahramanları arasında yer alan John Holland için sabırla bekleyen Frutti Extra Bursaspor yönetimine ve teknik bu kararlarının ne kadar yerinde olduğunu gördüm.

Şimdi Frutti Extra Bursaspor’u önemli bir erteleme maçı daha bekliyor.

Bu kez rakip İtalyan temsilcisi Umana Reyer Venezia olacak.

Nilüfer Tofaş Salonu, aynı Salı günü olduğu gibi doldurursak hep birlikte bir zafere daha tanıklık ederiz salonda.

Şimdiden Cuma akşamı için tüm randevularınızı iptal edin.

Yine salonu dolduralım.

Maçın sonunda da hep birlikte gülüp coşalım.