Kendi öz evlatlarına inanmanın, onlara güvenmenin bugün mutluluğunu yaşıyor tüm Bursasporlular.

Geçtiğimiz sezon bu fırsatı yakalamış, ancak değerlendirememiştik.

19 transfer yaparak resmen gençlerin önüne set çekmiştik.

Bu sezon Erkan Kamat başkan seçildikten sonra, o da gençlere güvendiğini belirtirken, altyapıdan yetişip A takıma; hatta kaptanlığa kadar yükselen Mustafa Er'i iş başına getirmişti.

Gençler ilk kez böylesine büyük ligde amcaları hatta babaları yaşlarındaki futbolcularla mücadele ettiler. Kazanmayı çok hak ettikleri maçları tecrübesizlikleri nedeniyle yitirdiler.

O zaman büyük tepki oluşmuştu Bursaspor'da.

Hatta gruplar Erkan Kamat'ı gönderip, Bursaspor'a kara günler yaşatan Ali Ay'ı yeniden başkan yapmak için kolları sıvamışlar, ancak bu girişim tepki toplamış ve geri adım atılmıştı.

Şimdi o gençler maç oynadıkça, tecrübe kazandıkça bu ligin en iyileri arasına adlarını yazdırmayı, hatta yayınlanan maçlarda bile tüm Türkiye'nin izlediği takım olmayı başardılar.

Tam 19 futbolcu transferi yapıldıktan sonra maçlarda Bursaspor 27 puan toplamıştı. Şimdi Keçiörengücü karşılaşması geldi. Ve Timsah'ın tam 24 puanı var.

Ankara'da alınabilecek bir galibiyetle, Bursasporlu gençler, kendilerine güvenildiğinde neler yapacaklarını kulübü borç batağına sokan eski başkanlara da güzel bir ders vermiş olacaktır.

Haydi gençler;

Sizler Türk gençlerinin neler yapabileceğini, yabancıların da kaynadığı bu ligde hepimize gösterdiniz.

Çıkın ilk yarının son maçında da 90 dakika savaşın ve o galibiyeti alarak, geçtiğimiz sezonun puanını yakalayın. Ben yakalayacağınıza inancım tam.

Tamam Ali Akman sarı kart cezalı olmayacak.

Ancak orada görev yapacak ismin de takım arkadaşlarının desteğiyle başarılı olacağına inancım tam.

2021 yılının ilk maçından alınacak güzel sonuç hepimiz için bir umut olacaktır. Benim tek endişem ise halı saha zeminli sahadır. Türkiye'nin tek halı sahasında maç oynanmasına artık TFF'nin de izin vermemesi, Keçiörengücü'nün de kendisine doğal çim zeminli stat yapabilmesi için destek vermesi şart.

Belki Bursaspor'u terk eden, siyasetçilerde destek verir, o bir türlü açılamayan transfer tahtası açılır, yönetim kurulu da teknik direktör Mustafa Er'in istediği, takımın ahengini bozmayacak 3 isim alınır.

Ben 2021'den umutluyum.

Gençlerimizden umutluyum.

Onlar taraftarlarımızın da her zaman sloganlarında, pankartlarında olduğu gibi ikinci şampiyon Vakıfköy'den çıkacaktır.