Aslında iki gündür yazmak istediğim konular vardı.

Ancak, arabamda yaşadığım önemli bir sorun. Dün ise oğlum Cem’in Yunuseli’ndeki evinin doğalgaz saatinin bağlanması. Ardından yapılan kaçak var mı testi nedeniyle saat akşam üzerine kadar sürünce yazma fırsatı bulamamıştım.

Üzgündüm.

Ama gelirken, bilbordlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa’ya geliyor afişlerini gördüm. Ardından da Timsah Arena’nın önünden geçerken aklıma Bursaspor’un bu gün içerisinde bulunduğu açmaz geldi.

Bursaspor, iktidar partisine nüfusuna oranla bugüne kadar en çok milletvekili ve belediye başkanı veren illerin başında yer alıyor.

Ancak, Bursa kentinin bu desteğine karşın, maalesef iktidar kritik dönemlerde Bursaspor’un yanında hiç olmadı.

Mesela geçtiğimiz sezon, Bursaspor ligde tutunabilme mücadelesi verirken, maalesef muhalefette olan partinin belediyeleri beklenmedik sonuçlara imza atmıştı.

Hatta kardeş denilen MKE Ankaragücü’nün sahasında Altınordu ve Boluspor’a karşı aldığı yenilgiler benim kafamı karıştırmadı değil.

Şimdi, Bursaspor olarak yıllar sonra 2.Lig’de mücadele edeceğiz.

Yeşil beyazlı kulübün içerisinde bulunduğu mali krizi sağır sultan bile biliyor.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Furkan Banaz, bilindiği gibi takımın sahipsiz kaldığı bir dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın zorlamasıyla başkanlığa seçilmişti.

Şimdi Bursaspor’un önünde çok büyük bir fırsat var.

Evet;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2 Temmuz Cumartesi günü Bursa’ya geliyor.

Bursaspor’u bugüne kadar görev yapan başkanların kulübü nasıl borç batağına soktuğunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a anlatabilecek bir babayiğit var mıdır doğrusu merak ediyorum.

Aslında, ben Bursaspor sevdalısı insanların olduğunu düşünüyorum.

Kenti yönetenlerinde, TBMM görev yapan Bursa milletvekillerinin içerisinde Bursaspor sevgisi olduğuna inanmak istiyorum.

Gerçekten, Bursaspor’un bugünkü durumunu dile getirecek Bursalı var mı merak ediyorum.