Bursaspor yine alt yapısıyla ses getirmeye devam ediyor.

U 19'da TFF 1.Lig finalleri Antalya'da başladı.

Bursaspor, 17 maçlık maratonu yenilgi almadan tamamlamayı başaran, fizik gücü yüksek bir rakip olan İstanbulspor AŞ ile eşleşti.

A Takımla birlikte yeni sezon çalışmalarına başlayan ve sakat olan 2 isimle birlikte eksik bir kadro ile gidilmişti Güney'e.

Doğrusunu söylemem gerekirse ilk bölümde umutlarım yok gibiydi.

Ne olduysa 20. Dakikadan sonra oldu ve yeşil beyazlı gençler orta alanda kaptığı toplarla İstanbulspor kalesini adeta abluka altına aldı. İnanın Boğaçhan Kazmaz'ın yerinde başka bir isim rakip takımın kalesinde olmuş olsaydı skor ilk yarı beş altıyı bulurdu.

Abdullah Tazgel savunmanın solunda görev yapmasına karşın, hücumu çok seven bir isim. Attığı iki kilit golle maçı Bursaspor'a getiren isim oldu.

Kaçan penaltı ve yenilen talihsiz gole rağmen Vakıfköy'ün parlayan yıldızları başarılı bir sonuca imza attı. Başarı demenin ana nedeni 17 maçta 10 galibiyet 7 beraberlik alan bir rakibi sahada sürklase etmesiydi.

TFF ilginç bir kararla nedenini öğrenemedim maçın canlı yayınlanmasına izin vermedi. Aslında bu maçların yayınlanması çok önemli. En azından pandemi nedeniyle aileler çocuklarını izleyebilirdi.

Birde maçın oynandığı sahanın zemini çok iyi olmasına karşın, ışık düzeni maaselef yeterli değildi. Zaman zaman koyuluklar içinde oyuncuları seçmek zor oldu ekran başında.

Önemli bir galibiyet ve sonrasında gelen yarı final.

Bursasporlu gençlerin ilginç bir özelliği ise namağlup takımları yenmesiydi. Önce Yılport Samsunspor, arkasından Adana Demirspor'u devirmesiydi.

Şimdi bundan sonrası çok önemli. Gençlerin önünde iki sınav daha var. Onlardan da yüz akı ile çıkıldığında, devşirme yabancılar yerine Türk oyuncularla mücadele veren Bursaspor yine tarih yazmaya devam eder.

DİVAN SEÇİMİ BİTTİ

Bursaspor'un Divan Başkanlık Kurulu seçimi geçtiğimiz günlerde yapıldı.

Aynı başkanlık yarışında olduğu gibi Divan'da da üç aday birbirleriyle mücadele etti. Galip Sakder rakipleri Recep Günay ve Saffet Akarsu'yu geride bırakmayı başardı.

Yetkileri kuşa döndürülen ve bir anlamda kulübün içerisinde yetkisiz organ haline dönüştürülen Divan Kurulu için çekişme ve katılım son yılların rekoru oldu diyebilirim.

Güzelliklerin bir başkası ise eski başkan Erkan Kamat'ın sadece 1 yıl beraber görev yaptığı ve Divan Kurulu Başkanlık görevi kendi isteği ile bırakan İdris Sevinç'e teşekkür plaketi vermesi oldu.

Aslında bu tutum örnek olmalı ve kulüpten ayrılan, giden futbolcular ve teknik adamlar içinde veda töreni yapılması çok önemli bir gelişme olur.