Bursaspor, üstünde yer alan takımların puanlar kaybetmesiyle ilk altı içerisine girme yarışında önemli bir maç oynayacak Aydeniz Et Balıkesirspor ile.

Bursaspor'da covid ve sakatlıklar nedeniyle eksikler var. Onur Atasayar covid olduğunu sosyal medya hesabından açıklamıştı. Ancak aradan geçen uzun süreye karşın, diğer arkadaşlarının takıma dönüp onun oynamaması benim gibi herkesin kafasını karıştırdı.

Kadrolara bakınca bir başka eksik olarak gözüme sarı kart cezası biten Özer Hurmacı'nın maç kadrosunda olmadığını gördüm.

Maça Bursaspor adeta golle başlayacaktı ama olmadı. 6. dakikada Burak Altıparmak, sağdan savunmanın arkasına nefis bir pas attı. Ozan İsmail Koç bir anda kaleciyle karşı karşıya geldi. Ancak vuruşu kötüydü genç oyuncunun.

Sonrasında Aydeniz Et Balıkesirspor baskı kurdu. Hatta 12. dakikada Mrsiç'in pasında Enes, Ataberk'le karşı karşıya geldi. Vuruşunda başarılı kaleci ayaklarıyla topu uzaklaştırarak gole izin vermedi. Sonrasında kalemizde Taşkın'ın serbest atışında inanılmaz bir karambol yaşandı. Ama Ataberk'in elinden zamanında çıkardığı topu Burak Altıparmak kornere atarak gole izin vermedi.

Tipik bir hata geldi. Affedilecek gibi olmayan bir hataydı bu. Birçok maçta böyle goller yendi. Ataberk, kale atışını Aykut Akgün ile paslaştı. Tecrübeli Aykut uzun oynayacağı yerde sıkışık durumdaki İsmail'e topu verdi. Araya giren Bosnalı Manaj topu söküp aldı İsmail Çokçalış'tan ve Aydeniz Et Balıkesirspor'u sert bir şutla 1-0 öne geçirdi.

Sonrasında yan direkten dönen bir Aydeniz Et Balıkesirspor şutu vardı. Bursaspor'un baskısı gerçekten golü getirmekten çok uzaktı. Birde Aydeniz Et Balıkesirspor savunmasının sert oyunu genç Batuhan Kör ile Ozan İsmail Koç'u yıldırdı. Burak Kapacak ise birçok pozisyonda Bursaspor alt yapısından yetişen Mert Örnek ile girdiği ikili mücadeleleri kaybetmesi dikkatimi çekti.

Timsah soyunma odasına 1-0 geride gitti.

Teknik Direktör Mustafa Er, ikinci yarıya Ozan İsmail Koç'un yerine Ramazan Keskin'i alarak başladı. Sonrasında ise Batuhan Kör'ün yerine Çağatay Yılmaz'ı alarak hücuma taze kan aldı.

Ama savunmada akıl almaz hatalar zinciri devam etti. 61. dakikada Mrsiç'in pasında Aykut Akgün'ün hatasıyla topu önüne alan Bosnalı oyuncu Arb Manaj ceza alanına girdi ve sert şutla farkı ikiye çıkardı.

70'den sonra Bursaspor, Aydeniz Et Balıkesirspor yarı alına yerleşti. Ancak ceza alanı içerisinde işi bitirecek ismin olmayınca gol de bir türlü gelmedi. Hakem tamam çok kötü. Bu ligde bu kadar ucuz bir penaltı çalmamalı. Arb Manaj, Ramazan ile girdiği mücadelede kendi ayağını Ramazan'a takarak resmen kendisini yere attı. Hakem Burak Pakkan hazine bulmuş gibi penaltı noktasını gösterdi. Anıl ise farkı üçe çıkardı.

Savunmada bu kadar büyük ve telafisi olmayan hatalar yaparsan kazanabilmen, hatta puan bile alman Allah'ın bir lütfu olur. Sen Bursaspor olarak ilk altıyı kovalayan bir takımsın, düşmeme mücadelesindeki rakip karşısında pozisyon bile bulamıyorsan, hedef ilk altı içerisinde yer almak olamaz. İyi ki ilk yarıda puanları almışız da düşme potasından uzak kalmışız.

Tabi o ismi malum oyuncu Bursaspor'a ve takım arkadaşlarına ihanet etmemiş olsaydı böyle olur muydu? Elbette olmazdı. Bursaspor olarak biz bakalım bundan sonrasına.

Bu rezil yenilgiden teknik direktör Mustafa Er gereken dersleri herhalde çıkartır.

Perşembe günü Bursa'da saat 19.00'da oynanacak olan Menemenspor maçı öncesi takımın moralleri alt üst oldu diyebilirim.