Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’da oynanacak olan Türkiye - Almanya Dünya Kupası Grup eleme maçı için Timsah Arena’nın zemini bakıma alınmıştı.

Almanya milli maçını izlerken zeminin yapılan harcamalara karşın çok iyi olmadığını gözlemlemiştim.

Yanılmamışım.

Bursaspor’un Batman Petrolspor AŞ ile oynadığı mücadelede zemin futbol alanından çok bir patates tarlasını andırıyordu.

Genç oyuncuların ağırlıklı olarak oynadığı ve teknik kapasiteleri yüksek olan gençlerimiz bozuk zeminde iki pası bir arada yapamadılar. Hem de 10 kişi ile oynayan rakibi karşısında.

Aslında tahtası açılmayan ve sadece 3 tecrübeli oyuncu ile lig mücadelesi veren Bursaspor’da zeminin azizliğine uğrayan ilk isim Eren Güler oldu.

Rakibin yanında olmadığı bir anda topu kontrol etmek isterken dizi döndü. Allahtan çapraz bağlarında yırtık tespit edildi. Ameliyat olacak. Sanıyorum sahalara dönmesi 2 ayı bulacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı’nın zeminini yeni sezona kim hazırladıysa onu ve ona bu işi yaptıranları yürekten! kutlamak istiyorum.

Zeminde bir yenilenme yapılmazsa oyuncu sıkıntısı çeken ve 16 yaşındaki oyuncuları sahaya süren Bursaspor’un işi gerçekten ilerleyen haftalarda çok zor olur.

Bunun için özellikle çim zeminlerde Türkiye’nin en iyi uzmanları bulunmalı. Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadının zeminin iyileştirme işlemlerine hemen başlanmalı.

Hatta gerekirse Bursaspor’un 18 Eylül’de Bursa’da yapacağı Sivas Belediyespor mücadelesi ya komşu Eskişehir’de oynansın, ya da Nilüfer İlçesi’ndeki İbrahim Yazıcı Stadı’nda oynansın.

Yoksa ilerleyen haftalarda oyuncuların sakatlanmaları açısından çok sıkıntı yaşarız. Bu maçta sakatlanan bir başka tecrübeli oyuncu Hasan Ayaroğlu’nu da unutmayalım.

HAZIRLIKLAR ÇORUM’A

Bursaspor, hafta arası mesaisinde Çarşamba günü deplasmanda Çorumspor FK’ya konuk olacak.

Çorum Şehir Stadı’ndaki mücadele saat 19.00’da başlayacak. Sezonun ilk galibiyetini iç sahada alan yeşil beyazlılarda şimdi hedef deplasmanda ilk puanları Çorum’dan alabilmek.

Üzücü olan Eren Güler’in sakatlığı nedeniyle kadroda yer alamayacak olması.

Hasan Ayaroğlu’nun sakatlığı ile ilgili bir paylaşım yapılmadı. Onun oynayıp oynayamayacağını henüz bilemiyorum.

Teknik direktör Tahsin Tam, geçtiğimiz hafta yaptığı basın toplantısında Keçiörengücü maçında Eze’nin tekmesiyle sakatlanan ve aylardır sahalardan uzak kalan 2. Kaptan Furkan Emre Ünver sahalara yeniden dönebilecek.

Hakem olayları bu sezonda canımızı yakmasın istiyoruz. Ama bu sadece bizim açımızdan iyi bir dilek ve temenni oluyor. Mesela son Batman Petrolspor AŞ maçında Timsah’ın iki net penaltısı verilmedi.

Çarşama günü oynanacak mücadeleyi ise Trabzon Bölgesi’nden Alpaslan Şen yönetecek.

İnşallah, hakem hatalarının konuşulmadığı bir maç yönetir Alpaslan Şen.