Bitci Timsah Park'ta ezeli dostların, kardeşlerin puan mücadelesi var.

Tribünler her zamanki gibi. Alabildiğine dolu değil. Bunun en önemli nedeni ise stadın seyirci kapasitesinin 42 binin üzerinde olması.

Pandemi, aşı zorunluluğu nedeniyle yüzde 50 kapasite olmasına karşın o sayıyı bu sezon hiç tutturamadık ne yazık ki.

Ama gelenler az olmasına karşın seslerinin gür çıktığını hemen gördüm.

Son iki sezonda kötü yönetimleri nedeniyle büyük eleştiri toplayan orta hakem Caner Ak ve yardımcılarına ıslıklı protesto buna en güzel örnek oldu diyebilirim.

Teksas'ın Bursaspor ve MKE Ankaragücü ısınmaya başlamadan önce tribünlere davet ederek alkışlamaları güzel bir jest oldu.

Yeni teknik direktör Özcan Bizati ile ilk sınav.

Kadrodaki değişiklikler dikkatimi çekti.

Cüneyt Köz haftalar sonra ilk on birde. Burada başarıyla görev yapan Kubilay Sönmez maç kadrosunda yok. Sadece o da değil, orta alanda başarılı olan İsmail Yüksek te tribüne gönderilen isim olmuş. Yerine ise genç Kerem Şen sahada.

Bu ikilinin dışında değişiklik yok.

Seni şaşırtmayan ne oldu derseniz, maçın başlamasına 30 dakika kala Kubilay Sönmez, Erhan Erentürk, İsmail Yüksek ve Tuğbey Akgün'ün sakatlık mesajlarının gelmesiydi.

Göndermeseler daha iyiydi. Zaten sahaya çıkan kadro da onların olmadığını görmüştük.

Maça Ankaragücü müthiş tempo ile başladı. 5 dakika içerisinde inanılmaz baskı kurdu Bursaspor kalesinde. Ama golü bulamadı.

12.dakikada Namık'ın derinleme pasında Bruno kalecinin üzerinden topu kaleye atamadı.

Sonrasında özellikle Bursaspor savunmasının sağ bloğundan yani Burak Altıparmak'ın bulunduğu bölge yol geçen hanına döndü. Birbirinin kopyası gibi iki golü buradan kalemizde gördük. Hem de 4 dakika içerisinde.

21'de Abdullah'ın pasında İshak Çakmak gitti. Ortasında Cüneyt'in hamlesi yetersiz kaldı. Eren Derdiyok bomboş golü atıverdi. 4 dakikada sonra bu kez orta alanda Ghayas Zahid'in pasıyla soldan Murat Uçar gitti. Ortaladı. Yine Eren Derdiyok bom boş vurdu ve skoru 2-0 yaptı Ankaragücü lehine.

Goller sonrasında tribünlerden inanılmaz tepkiler gelmeye başladı. Taraftarlar yenilen ilk golde hata yaptığı gerekçesiyle Emirhan Aydoğan'ın ayağına her top gelişinde protesto ettiler.

Hatta, kapalı tribündekilerin yönetime dönerek tepki göstermeleri ise işin tadının kaçtığının en güzel işaretiydi.

Yeni teknik direktör Özcan Bizati ve yardımcılarının Bursaspor'un kadrosunu hiç tanımadığı belliydi. Kadroda klasik sağ bek Mert Yılmaz varken ısrarla Burak Altıparmak'ı tercih etti. Çünkü ilk yarı burası resmen koridora döndü.

Bakalım Özcan Bizati, hasta olan bu bölüme devre arasında nasıl bir çözüm bulacak diye bekledim.

Ama Özcan Bizati'nin değişiklikleri de farklı oldu. Sağbeke kimseyi almadı. Emirhan Aydoğan çıktı yerine Taha Altıkardeş girdi. Namık Alaskarov'un yerine ise yerini Reagy Ofosu girdi.

Ankaragücü'nün ilk atağı korner. İkinci yarı başlayalı daha 46 saniye olmuş. Hani Bursasporlu taraftarların protesto ettiği, gitsin diye her maç tempo tuttuğu Erdem Özgenç kullandı. Kaleci Canberk kale sahasına gelen topu çıkmadı. Savunmadan gelen Yusuf Abdioğlu, kafa ile skoru 3-0 yapıverdi.

67.dakikada gelişen Ankaragücü atağı. İshak Çakmak soldan gitti. Arkaya kesti. Eren Derdiyok boş kaleye topu yuvarladı ve skor 4-0 olunca tribünlerden tepkiler arttı. Yönetim istifaya davet edildi. 'Kardeşi kardeşe düşman ettiniz. Bavulunuzu toplayın gidin' tezahüratları yükseldi tribünlerden.

Ardından 'Yönetim bu takım senin eserin' tezahüratı vardı.

İşin acı tarafı ne biliyor musunuz; Ankaragücü 4-0'dan sonra yüklenmedi bile. Orta alanda geri pas yaptılar gol atmamak için.

Sonrasında 80. Dakikada Maraton Tribünü'nde taraftarlar ne kadar üzücüdür ki birbirlerine girdiler.

Teksas'tan yapılan tweet atsana Emin Adanur tweet atsana sesleri koro halinde yankıladı Bitci Timsah Park tribünlerinde.

Bursaspor'un hedefi bugün Ankaragücü'nü yenerek üst sıraları yakalamaktı. Ancak son yılların en kötü futbolu sonrasında gelen hezimet, Bursaspor'un hedefinin bu yıl ligde kalmak için olacağını bizlere bir kez daha gösterdi.

SÖZÜN ÖZÜ

Bursaspor'da iş bilenler görev yapacak.

Futbol aklın olacak. Sportif direktörün olacak. Futbolu hiç bilmeyen ekip lideri Emin Adanur kendi bildiğine göre, menajerlerin dayatmalarına göre transfer yapmayacak. Canı istediği teknik adamı kulübün başına getirmeyecek.

Her şeyden önemlisi Emin Adanur, ilk beraberlik sonrası, ona seçim kazandıran Mustafa Er'i bir tweet ile göndermeyecekti.

İnanın Bursaspor'un bir sezon önceki ruhu kayboldu. Şimdi onca harcanan paraya, yapılan transferlere rağmen ruhsuzlar ordusunu oluşturdu yönetim.

Keşke Vakıfköy'ün gençleri oynasaydı da tribünde gururla onları izleseydik. Böyle forma aşkı olmayan ruhsuzları değil.