SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa'dan Hatay'a gönderilmişti

Bursa'dan Hatay'a gönderilen Milli Eğitim Müdür'ü Serkan Gür istifa etti!

Haber Giriş Tarihi: 07.03.2023 21:13
Haber Güncellenme Tarihi: 07.03.2023 21:13
https://www.lifebursa.com
Bursa'dan Hatay'a gönderilmişti

Sözcü Gazetesi'nin haberine göre Bursa Valiliği'nin başlattığı Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ndeki soruşturmada, hizmet alımlarındaki ihalelerle alakalı usulsüzlük yapıldığı öne sürüldü.

Soruşturmayı açtıran Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür'ün başka bir İl'e sürgün edilmek suretiyle cezalandırılmak istendiğini belirten Diriliş Eğitim Sen Bursa İl Başkanı İsmail Can, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

*Diriliş Eğitim Sen Bursa İl Başkanlığı olarak Bursa'nın Kestel ilçesinde güçlendirmeye giren bazı okullarda gördüğümüz müteahhit kaynaklı eksiklikler ve yanlışlıklarla alâkalı bir rapor hazırlayıp Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan Gür'e arz etmiştik. Rapor üzerine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma açıldı.

"SORUŞTURULMASINI SAĞLADI, 7 PERSONEL AÇIĞA ALINDI"

Diriliş Eğitim Sen Bursa İl Başkanlığı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Sendikamızın şikayeti haricinde inşaat ve ihalelerle alâkalı başka kaynaklardan gelen şikayetlerin artması üzerine Sayın Serkan Gür, Bakanlık müfettişlerini çağırarak şikayetlerin soruşturulmasını sağladı.Bakanlık müfettişleri göreve başlar başlamaz bir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı ile altı personel açığa alınarak görevden uzaklaştırıldı.

Okul güçlendirme ihalelerindeki yolsuzluk ve usulsüzlük şikayetlerine göz yummayarak Bakanlık müfettişlerince soruşturulmasını istemenin elbette bir bedeli olacaktı. Haramzadelerin çıkarlarına çomak sokan Bursa'nın Ömer'i Sayın Serkan Gür, belli ki Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'nı yanlış bilgilendirip yönlendiren güç odakları tarafından Bursa'dan Hatay'a sürgün ettirilmişti''

"SÜRGÜN EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

*Sayın Cumhurbaşkanım; yapılan usulsüzlük ve yolsuzluklara dur diyen liyakatli bürokrat Serkan Gür'e ve yürütülen soruşturmaya sahip çıkmanızı bekliyoruz. Sendika olarak yürütülen soruşturmanın takipçisiyiz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.