SON DAKİKA
Hava Durumu

Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nden OSMEK İş birliği

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamak için çaba gösteren vatandaşlar için, hizmeti ayağına götürmeye devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2023 16:55
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2023 16:55
https://www.lifebursa.com
Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi'nden  OSMEK İş birliği

Daha önce Doğancı ve Çağlayan Köylerine giderek onlarca vatandaşı Açıköğretim Ortaokulu ve Açıköğretim Lisesi’ne kaydını gerçekleştiren Merkez, şimdi de ilçe merkezindeki

Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunan vatandaşlardan, yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyenler için OSMEK’le iş birliği yaptı.

OSMEK Kurs Merkezi Müdürü Psikolog Güler Güleç hanımın yoğun çabaları ile mahallede yapılan tarama sonucunda 20’ye yakın vatandaşımızın Açıköğretim Ortaokulu ve Lisesi’ne kaydı yapıldı.

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi’nin Osmangazi Belediyesi ile birlikte yürüttüğü pek çok faaliyetleri arasına, Sn. Cumhurbaşkanımızın Eşi Sn. Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülüğünde Eylül 2021’de başlatılan  “Nerede Kalmıştık” projesi faaliyeti de hayata geçirilmiş oldu.

Özellikle kadın vatandaşlarımızın “Yarım Kalmış Öğrenim Hayatlarının Tamamlanması,

Kadın istihdam oranının artırılması,

İnsan kaynağımızın daha zengin hale getirilmesi” gibi pek çok toplumsal zenginliği artıracak

İçeriği taşıyan proje ile ülkemizde sürdürülebilir kalkınma da kadınlarımızın amaçlanmaktadır.

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse vatandaşlara Osmangazi Belediye Başkanı Sn Mustafa Dündar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Gürhan ÇokGezer’in selamlarını ilettikten sonra;

Mehmet Akif Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın eğitimlerini tamamlama taleplerini yerine getirmek bizler için önemli bir görevdir.

Gerek ilçemizde ve gerekse ilimiz genelinde yarım kalmış öğrenimlerini tamamlamak isteyen vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz.

Daha önce Doğancı ve Çağlayan Köylerinde bu kapsamda 50’ye yakın vatandaşımızın kayıtlarını bizzat o köylere giderek gerçekleştirdik.

Bu tür çalışmalarımızı diğer Köylerimizde ve Mahallerimize de yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bizler, vatandaşlarımıza doğru bilgilendirmelerde bulunduğumuz müddetçe başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyorum." açıklamasında bulundu.

Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi önümüzdeki kayıt dönemlerinde de, mahalle ve köylerde taramalar yaparak, vatandaşlardan yarım kalmış öğrenim hayatlarını tamamlamaları için yürütülen “Nerede Kalmıştık Projesi ”ne desteğini sürdürme planlaması yapmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.