SON DAKİKA
Hava Durumu

CHP Bursa’dan seçim değerlendirmesi

CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan seçim süreciyle ilgili basın toplantısı düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 25.05.2023 17:55
Haber Güncellenme Tarihi: 25.05.2023 17:55
https://www.lifebursa.com
CHP Bursa’dan seçim değerlendirmesi

Basın toplantısına CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan yanı sıra Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar ve eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. 

Toplantıda Özkan şöyle konuştu;

Değerli basın mensupları; 

Ülkemiz çok ağır koşullardan geçerek 2023 seçimlerine gelmiştir. 14 Mayıs 2023 günü yapılan seçimlerde partimiz, Bursa'da her 2 bölgeden 3'er olmak üzere, toplam 6 milletvekili çıkarmış, 7'nci milletvekilini çok az bir oy farkıyla kaçırmıştır. Tüm partiler içerisinde oylarını ve milletvekili sayısını artıran tek parti CHP olmuştur. Katılan hiçbir adayın seçilecek yeterli oyu alamaması nedeniyle Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalmıştır.

Seçim yarışında AKP'nin tüm devlet imkanlarını kullanarak, adil olmayacağını biliyorduk. Medyayı muhalefete kapattılar, halka ulaşmamızı yasaklarla engellediler. Vicdanı ve ahlaki bir kenara koyup şeytanın bile aklına gelmeyen yöntemlere başvurarak iftiralarla halkımızı kandırdılar. Montaj videolarla sahtecilik yaptılar. Maalesef organize bir kötülükle karşı karşıyayız. Buna rağmen milletimizden seçilmek için yeterli oyu almadılar.

İkinci tur seçim için tüm örgütümüzle ve ittifak partilerimizle birlikte Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanı yapabilmek için canla başla çalışmaktayız. Bunun için İl Başkanlığımızda çok yoğun bir mesai yürüterek örgütümüzün tüm katmanlarıyla seçim değerlendirmesinde bulunduk. Tüm verileri analiz ettik. Sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, müşahitlerimiz, okul bilişim sorumlularımız, hukukçularımızla ikinci tur seçimini de takip edeceğiz. Tüm saydığımız bu unsurları gözden geçirerek güçlendirdik. 

14 Mayıs seçim gecesi Bursa İl Başkanlığımızda 120 kişilik ekip görev yaptı. İlçe Seçim Kurullarında oylar resmen kayda girmeden önce, cep telefonu uygulamaları ile biz yaklaşık 3 saat içinde tüm Bursa'nın ıslak imzalı tutanaklarına dayalı seçim sonucunu sistemimize girdik. 

Halkımıza ülkemizde bir rejim sorunu olduğunu, tek adam rejiminin ülkemizi ekonomik ve sosyal yönden uçuruma sürüklediğini anlatıyoruz. 

14 Mayıs'ın kaybedeni bellidir. Tüm devlet imkanlarını partisinin emrine tahsis eden, milletvekili adayı yaptığı bakanlarını devlet imkanlarıyla sokaklara salarak AKP'nin propaganda memuru olarak çalıştıran, belediye memurlarını, kamudaki işçi-memur tüm çalışanları AKP mitinglerinin neferi haline dönüştüren, CHP'ye ve Genel Başkanımıza miting meydanlarından akla hayale gelmedik iftiralar atan Recep Tayyip Erdoğan, tüm bunlara rağmen seçimi kazanamamıştır. 

Ve 28 Mayıs'ta maç yine 0-0'dan başlıyor

İkinci Tur seçimi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlık ve yokluk seçimi olacaktır. Tüm örgütümüze ve Bursalı hemşerilerimize çağrımızdır.. Umutsuzluğa kapılmayın, ülkemizi AKP karanlığına bırakmayacağız.

Gün birlik ve beraberlik içerisinde, geleceğimizi sil baştan kurma günüdür... Gençlerimize, çocuklarımıza yeni, parlak bir gelecek, adil, hakça paylaşan, barış içerisinde yaşayan bir ülke armağan etme günüdür... Bu ülkeye 13. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu lazım. Birleşe birleşe kazanacağız, geleceğimizi hep birlikte kuracağız...

Biz 28 Mayıs'ta sandığa gideceğiz... 

Vatanını seven sandığa gelsin!

Konuşma sonrasında soruları kabul eden Özkan, gelen soru üzerine sandıklarda sıkıntı çıkmadığını belirterek, tam demokratik bir ortamda seçimin gerçekleştiğini dile getirdi. ‘Sandıklarda görevli eksikliği var mıydı?’ sorusuna ise, sorunlu bölgeler dışında herhangi bir sıkıntı yaşamadıkalarını, yaşadıkları yerlerde ise görevli sayısının artırılacağını ve 28 Mayıs seçimlerine böyle girileceğini söyledi. İttifaklara verdiği milletvekillikleriyle CHP milletvekili sayısının Bursa’da düşmesi sorulduğunda ise, seçilenlerin CHP listelerinden seçildiğini hatırlatarak, ‘İttifakın milletvekilleri de bizim milletvekilimizdir’ dedi. 

Bozbey’den YSK’ya pusula eleştirisi

Toplantıda hazır bulunan Mustafa Bozbey, vatandaşın YSK tarafından pusula katlanması konusunda yanlış yönlendirildiğini savundu. ’Seçmenler katlamak zorunda bırakılıyor’ diyerek, 28 Mayıs’ta pusulanın küçük olduğu ve katlamaya gerek duyulmadığının altını çizdi. 

8’de kapanır 18’de

Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sanem Oktar konuşması sırasında ünlü çalıştırıcı Fatih Terim’in sözünü alıntılayarak; ‘8’de kapanır 18’de birleşe birleşe kazanacağız’ mesajını vererek vatandaşları sandığa gitmeye davet etti. 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.