SON DAKİKA
Hava Durumu

Ekrem İmamoğlu'ndan Bursa'da Sinan Ateş sözleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Bursa Mihraplı Kent Parkı'nda Bursa halkıyla buluştu. İmamoğlu burada yaptığı açıklamada, ''Sinan Ateş'e yapılan bu suikastü kınıyorum. Bu suikasti yapan kişileri bulmak 23. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepimizin boynunun borcudur. Ben ailesiyle bir arada oldum. Allah kimseye böyle bir acı vermesin'' ifadelerini kullandı.

Haber Giriş Tarihi: 27.04.2023 20:09
Haber Güncellenme Tarihi: 27.04.2023 20:15
https://www.lifebursa.com
Ekrem İmamoğlu'ndan Bursa'da Sinan Ateş sözleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, Bursa Mihraplı Kent Parkı'nda gerçekleştireceği mitingle Bursa halkıyla bir araya geldi. Bursa'da yağmurun etkili olmasına rağmen Bursa halkı İmamoğlu'nu coşkuyla karşıladı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle;

Hukuksuzluğa uğradığımda Bursa bana gönlünü açtı bunu hiç unutmayacağım. Benim de Bursa'ya karşı tarihi sorumluluklarımız var. Bursa Osmanlı İmparatorluğunun en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Böyle bir şehrin hak ettiği şekliyle Uludağ'ın gölgesinde çok farklı bir yerde olması gerekir. Marmara'nın başta deprem olmak üzere tüm sorunlarıyla çok köklü bir şekilde ilgileniyoruz. Türkiye'yi ortak akılla ayırmadan sorun çözen bir ahlakla hizmet etmekten büyük onur duyacağım. Hayat boyu insanına hizmet etmek noktasında hangi görevde varsam o görevde olmuşumdur. Bir anne babanın evladıyla gurur duyması çok başka bir şeydir. Doğduğum topraklara mahçup olmamak için dua ederim.

"SİNAN ATEŞ'E YAPILAN BU SUİKASTI KINIYORUM"

Beni memleketimin insanlarına Allah'ım mahcup etme. Bu memleketin genç bir insanına ve önemli bir akdemisyenine yapılan bu suikasti kınıyorum. Sinan Ateş'e yapılan bu suikastü kınıyorum. Bu suikasti yapan kişileri bulmak 23. Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere hepimizin boynunun borcudur. Ben ailesiyle bir arada oldum. Allah kimseye böyle bir acı vermesin. Bu mesele bir faili meçhul meselesi asla olmayacak. Bu memleket yapanın yanında kalıyor memleketi asla olmayacak. Bu memleket adamına göre mahkeme, adamına göre hukuk, adamına göre karar memleketi olmayacak. 

"BU HÜKÜMETİN DEVRİ BİTTİ"

İçi yananların beddua ettiği değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adaletin simgesi olacak. Sinan Ateş'in mekanı cennet olsun. Psikologlar, öğretmenler bir çok konuda atama ile ilgili talepleri olan meslekler var. Bu memleketin başta eğitim olmak züere düzenli ve sistemli insanlara ihtiyacı var. Önceliği başka olan bu hükümetin devri bitti. Biz stratejik olarak, mahalleden köyden başlayarak Türkiye'nin her yerini nitelikli insanlarla donatacağız. Biz bu insanları memlekette hak ettiği yerlere getireceğiz. 

"CAHİLİYE DÖNEMİ BAŞLADI BUNU SONA ERDİRECEĞİZ"

13. Cumhurbaşkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun hepinize selamı var. Bugün her köyde okullarımız açılacak. Memleketimizin köylerini boşaltarak, kırsalı mahfettik. Okulları kapattık ve bir cahileye dönemi başladı bunu sona erdireceğiz. Yolumuz uzun heycanımız yüksek, gençliğimiz var.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.