SON DAKİKA
Hava Durumu

Faruk Çelik gerçeği….

Osman Gürçay yorumladı...

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2023 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 17.05.2023 11:37
https://www.lifebursa.com
Faruk Çelik gerçeği….

Bizler Bursa’da siyasetin bir meslek, TBMM'de yemin edip milletvekili olmak, grup kararına uyarak parmak kaldırmak olmadığını…

Siyasetin bir ideal uğruna halkın sorunları ile hemhal olmak, sıkıntıları dile getirmek değil çözmek, konuyu ilgili makamlara havale etmek değil sonucunu takip etmek olduğunu unutalı yıllar oldu.

Bursa’ da geriye doğru baktığımızda bunu başararak halkın gönlünde taht kuran siyaset insanı sayısının bir elin parmaklarından az olduğunu üzüntü ile görüyoruz.

Bugün emekli esnaf ve sanatkarların emekli maaşı ile yaşamını sürdürmesini, hastanelerde bakılmasını, ilaç almasını sağlayan kimdir biliyor musunuz?

Bursa Milletvekili ve Çalışma Bakanı Kasım Önadım “Bağkur” yasasını çıkardığı zaman siftah paramızı 30 yıl sonrası için Bağkur’ a mı yatıracağız diye isyan edenler şimdi onu hatırlamaz bile ama can simitleri olan Bağkur,  Kasım Önadım önderliğinde dönemin vekillerinin eseridir.

Bugün SGK nın önüne bir anıt yapılırsa adının Kasım Önadım olması gerekmez mi?

İl başkanlıklarında bile kapısı her zaman açık olan bir telefonu ile  vatandaşın derdini çözen, ne zaman arayacak diye vekillerin rüyasına giren Mehmet Gedik ve Turhan Tayan unutulur mu?

Bursa’da yetişen ve idealleri uğruna siyaset yaparak Türkiye Cumhuriyet tarihinin en uzun bakanlık koltuğu emanet edilen halen aktif siyasetin içinde olan Faruk Çelik’ de unutulmazlardan biridir.

Koltukların emanet olduğunu bilerek gerektiğinde nöbeti lekesiz ve tertemiz teslim etmesi onu Ak Parti içinde ve Bursa’da özel bir yere oturtmuştur.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gibi netameli iki bakanlığı başarı ile yönettiğini onun dönemindeki et fiyatlarının seyrinden bile anlamak mümkündür.

Bursa’dan Urfa’ya gittiğinde Bursa halkı onu Urfa’da yalnız bırakmadı. Bir ara dönemi dışarda geçirdi ama asla küsmediği, dostlarını satmadığı ve parazit sesleri duymadığı gibi Bursa’nın sorunlarının çözümü için katkıda bulundu.

Faruk Çelik’e Bursa – Şanlıurfa derken nöbet yerin doğduğun topraklardır dendiğinde genel seçimler için Artvin’e gitti.

Artvin’de de Bursalı ve Urfalı dostları tarafından yalnız bırakılmaması onun kalitesinin farkındalığı idi.

Yoğun bir seçim kampanya temposunun ardından Artvin ( Burtvin ve Burfa) milletvekili olarak TBMM de yerini aldı.

Artvin milletvekili doğduğu topraklara olarak verdiği sözlerden fazlasını yaparken, Bursa ve Şanlıurfa’yı da unutmayacağına eminim.

Bunun en güzel örneğini dün akşam geç vakit doyduğu topraklara geldiğinde Bursa halkının onu karşılarken gösterdiği sevgi ve muhabbettir.

Ne demiştik?

Bursa’nın hafızasında kalan kaç siyasetçi var ki?

Birisi de Faruk Çelik’tir.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.