SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İpekböceği İhracat Ödülleri sahiplerini buldu

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği ve Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği'nin birlikte düzenlediği  '2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri' Uludağ İhracatçı Birlikleri merkez binasında gerçekleştirildi.  Ottoman Grup firmalarımızdan Vemteks Dokuma San. Tic. Ltd. Şti de ödüle layık görüldü.
Haber Giriş Tarihi: 24.06.2022 11:33
Haber Güncellenme Tarihi: 24.06.2022 11:46
lifebursa.com

206 firmanın ödüllendirildiği, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ve Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (UHKİB) tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen 2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri Töreni’ne Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, UTİB Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Taşdelen Engin, UHKİB Yönetim Kurulu Başkanı Nüvit Gündemir, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Kileci, birliklerin yönetim kurulu üyeleri ve firma temsilcileri katıldı. 

Tekstil sektöründe Yeşim Tekstil, önceki yıl olduğu gibi yine ilk sırayı alırken Fistaş Dış Ticaret Pazarlama AŞ ile Zorlu Dış Ticaret, en başarılı firmalar oldu. Hazır giyim ve konfeksiyon alanında da Yeşim Tekstil, EDT Hazır Giyim ve Öz Tekstil Sanayi en fazla ihracatı gerçekleştirerek ilk üç sırayı paylaştı.

206 FİRMA ÖDÜLLENDİRİLDİ


Toplamda 206 firmanın ödüllendirildiği 2021 İpek Böceği İhracat Ödülleri’nde tekstil sektöründen 148, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen 58 olmak üzere toplamda 206 firma ödül almaya hak kazandı. UTİB; tekstil sektöründe en çok ihracat yapan ilk 3 firmayı platin, 13 firmayı altın, 25 firmayı gümüş, 26 firmayı bronz ihracat başarı ödülü ile ödüllendirirken, 81 firmaya da başarılı çalışmalarından dolayı ‘İhracata Katkı Sertifikası’ verdi. UHKİB ise hazır giyim ve konfeksiyon sektöründen en çok ihracat yapan ilk 3 firmaya platin, 11 firmaya altın, 19 firmaya gümüş, 25 firmaya da gümüş ihracat ödülü verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar