SON DAKİKA
Hava Durumu

''Müzikli miras'' oyununun prömiyeri yapıldı

“Geleceğin Hekimini Destekle” diyerek sosyal sorumluluk projesi olarak geliştirilen, insan ruhunun sanatla nefes aldığının bilinciyle sahnelenen “Müzikli Miras” tiyatro oyununun prömiyeri önceki gün Nazım Hikmet Kültür Evi’nde yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2023 16:03
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2023 16:03
https://www.lifebursa.com
''Müzikli miras'' oyununun prömiyeri yapıldı

Minteks Sanat ev sahipliğinde Majör Tiyatro Topluluğu tarafından sahneye konan Ayşe Alagöz’ün eseri “Müzikli Miras”, Dr. Yaşar Can Bağatırlar’ın yönetmenliğinde prömiyerini gerçekleştirdi.

Yaşamın her alanında ‘sanata evet’ diyerek, müziğin hayatımızdaki vazgeçilmez iyileştirici ve birleştirici yönünün vurgulandığı oyunda, gönüllü oyuncular dakikalarca ayakta alkışlandı. 

Aralarında hekimlerin de bulunduğu projeyle, tıp fakültesi öğrencilerine destek amacıyla Türk Eğitim Vakfı (TEV)’in “Hekimler Söylüyor” burs fonuna bağışta bulunuldu.

Oyun sonunda TEV Bursa Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Çalışkan, Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman’a ve Dr.Özlem Kaya’ya burs için teşekkür plaketi takdim etti.

Oyundaki rolüyle de büyük alkış alan Minteks Sanat Kurucusu Özkan İrman, sanatın gücünü her alanda hissetmek ve de toplumsal farkındalığı arttırmak için sahnede olmaya devam edeceklerini söyledi.

Yazar Ayşe Alagöz ise bir hekim kızı olduğunu ve oyunu bu duyarlılıkla yazdığını söyleyerek, “Hekimime dokunma” mesajını verdi.

STETESKOPLAR VERİLDİ

Yönetmen Dr.Yaşar Can Bağatırlar da konuşmasında, ahi geleneğinde bulunan usta çırak ilişkisine atıfta bulunarak, “Biz de sanatçı duyarlılığına sahip hekimler olarak bu akşam tıp fakültesinde okuyan öğrencilerimize steteskoplarını vererek bir yol açmak, iz bırakmak istedik,” dedi.

Bu anlamlı gecede tıp fakültesi öğrencilerine steteskoplar ise CHP eski Milletvekili Dr.Ceyhun İrgil, Prof.Dr.Kayıhan Pala, Dr.Yaşar Bağatırlar ve Dr.Özlem Kaya tarafından verildi.

Oyun sonunda Selvinaz İrman, Yönetmen Dr.Yaşar Can Bağatırlar, Oyuncu Yönetmeni Özlem Özkoşar, Minteks Yönetim Kurulu Başkanı Özkan İrman’a çiçeklerini takdim ederken, Proje Koordinatörü Sibel Bağcı Uzun’a ise çiçeklerini çocukları Ilgaz ve Atlas Uzun verdi.

TEV Başkanı Mehmet Çalışkan ayrıca gönüllü oyuncular Ayşe Alagöz, Ayşe Hande Özemre Gençosman, Esra Akdeniz Mütevelli, Arda İrman, Sibel Bağcı Uzun, Ece Köksal Uyanıklar, Dr.Özlem Kaya, Dr.Enis Egel, Özkan İrman, Alpaslan Aşan, Dr.Şule Aydın, Selin İrman, Dr.İlknur Gürel, Aslı Âdemoğlu ve Tolga Ataç’a teşekkür belgelerini takdim etti.

Biletleri bir haftada tükenen Müzikli Miras oyunu Nazım Hikmet Kültür Evi’nden sonra, 10-11 Mayıs’ta Uğur Mumcu Sahnesi ve 12 Mayıs’ta Podyum Sanat Mahal’de sahnelenecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.