SON DAKİKA
Hava Durumu

Osmangazi Halk Eğitim Merkezinde Çevre ve İklim Değişikliği eğitimi düzenlendi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca Ağustos ayında yürürlüğü geçirilen ve ülkemiz genelinde uygulanmakta olan Aile Okulu Projesi kapsamında Bursa Osmangazi'de de veli eğitimleri devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 23.11.2022 14:55
Haber Güncellenme Tarihi: 23.11.2022 14:59
https://www.lifebursa.com
Osmangazi Halk Eğitim Merkezinde Çevre ve İklim Değişikliği eğitimi düzenlendi

Bursa Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi, Aile Okulu Projesi alanında yürüttüğü kurs faaliyetleriyle bugüne kadar 99 kurs açarak 4 binden fazla vatandaşımıza ulaştı.

Osmangazi Belediyesi'ne bağlı Demirtaş Kültür Merkezi'nde vatandaşlara yönelik Aile Okulu Projesi kapsamında düzenlenen "Çevre ve İklim Değişikliği Farkındalık Kurs Programı"na yaklaşık 220 kursiyer katıldı.

Eğitimler halkında bilgi veren Osmangazi Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Köse;

"Milli Eğitim Bakanlığımız aile eğitimlerine önem vermekte, bu nedenledir ki Ağustos ayında ülkemizde tüm resmî eğitim kurumlarında uygulamaya geçirilen "Aile Okulu Projesi" kapsamında, Velilerimiz için 44 saat süreli zengin ve güncel içerikli Aile Eğitimi, Çevre ve İklim Değişikliği, Aile de ilk Yardım gibi paket kurs programları açıyoruz. Tüm vatandaşlarımızı okullarımıza, Halk Eğitimi Merkezlerimize bu kurslara katılmaya davet ediyorum" açıklamasında bulundu.

18 Yaşını tamamlamış vatandaşlarımızın katıldığı ve İnsan ve Doğa, Çevre Sorunları, İklim Değişikliği ve Türkiye, Sürdürülebilir Kalkınma ve Çevre Dostu Teknolojiler, Yeşil Beceriler temalarının işlendiği 10 saat süreli kursa Çevre ve İklim Değişikliği Farkındalık Eğitimine yaklaşık 220 kursiyer katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.