MELİH ARMUT / LİFEBURSA

Koza Han'da gerçekleştirilen törene Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız'ın yanı sıra Bursa Ticaret İl Müdürlüğü yöneticileri, Bursa Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği yöneticileri katıldı.

36. Ahilik Haftası kutlaması kapsamında Ahi kültüründe çıraklıktan ustalığa geçiş anlamına gelen 'Şed Kuşanma' töreni gerçekleştirildi. Şehir tiyatrosu sanatçıları tarafından gerçekleştirilen gösteri izleyenler tarafından beğeni topladı. 

Bursa’da adeta seferberlik ilan edildi: Selin yaraları sarılıyor Bursa’da adeta seferberlik ilan edildi: Selin yaraları sarılıyor

WhatsApp Image 2023-09-21 at 15.27.49

Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Fethi Yıldız, "Saygıdeğer başkanım, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanlarımız, hanımefendiler, beyefendiler Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş'ın selam ve saygılarını getirdim. Biz Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak hiçbir aktiviteyi atlamadan toplumun her kesimine dokunuyoruz.

 Şehir tiyatrosu sanatçılarının bugün ortaya koymuş olduğu sahne inanılmaz derecede güzeldi. Haktan, hukuktan ve adaletten bahsetti. Özellikle Osmanlı döneminde ahiliğin ne kadar önemli olduğunu ve temel dürüstüğün haktan, hukuktan, helallikten geçtiğini söyledi. Günümüzün en büyük sıkıntısı hepsi benim olsun dememiz.

WhatsApp Image 2023-09-21 at 15.27.44

Hepimiz bir toprak alma derdindeyiz. Ama sonunda kazanan yine toprak oluyor. Bu ülkenin birlik ve beraberliğe ihtiyacı var sadece alan değil, verenin de yanında olmalıyız. Biz bir büyükşehir belediyesi olarak esnafımızın her zaman yanındayız. Hem kırtasiye yardımlarımıza, hem sosyal anlamdaki yapmış olduğumuz yardımlara devam ediyoruz." dedi.