Pastırma sıcaklıklarını geride bırakan Türkiye, soğuk hava ile karşı karşıya. Balkanlardan yurda giriş yapan soğuk hava dalgası Bursa başta olmak üzere birçok ilde etkisini gösterdi. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, İç Ege ve İç Anadolu'nun yüksekleri, Batı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Kırklareli, Bursa ve Bilecik'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgârın, Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuzeyli yönlerden, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-80 km/saat), Marmara'nın kuzeyi ve Batı Karadeniz kıyılarında çok kuvvetli ve tam fırtına (80-110 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmeleri gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir. 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğinden yaşanabilecek ani sel, yerel su baskını, taşkın gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Mustafa Bozbey, Büyükşehir adaylığını salı günü açıklayacak! Mustafa Bozbey, Büyükşehir adaylığını salı günü açıklayacak!

PEKİ, BURSA'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

BURSA 3°C, 6°C

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Bursa için flaş yağış uyarısında bulundu.

Bursa'da bugün havanın çok bulutlu, akşam saatlerine kadar karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’da, dün öğle saatlerinde başlayan kar yağışı etkili olarak devam ediyor.

Hava sıcaklığı ise en düşük 3°C, en yüksek 6°C olarak ölçüldü. 

BURSA'NIN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ