CAN SEZER / LİFEBURSA

Olay 10 Kasım Cuma günü Bursa'da faaliyet gösteren Hürriyet MESAM Diş Kliniği'nde meydana geldi. Babası Aydın Sönmez ile diş ağrısı şikayetiyle diş kliniğine gelen 5 yaşındaki Deniz Sönmez'e narkoz verilerek 4 dolgu ve 1 diş çekimi için genel anestezi yapıldı.

Anestezi sonrasında odaya alınan küçük Deniz'in bir anda ateşi yükseldi. Su isteyen Deniz'e verilen su sonrasında küçük çocuk bu kez de kusmaya başladı. Annenin 3 kez doktor çağırmasına rağmen gelen doktor 'ateş düşürücü yazalım' teklifinde bulundu. Annenin ambulans çağıralım teklifine de olumsuz cevap veren doktorlar yaşanan durumun 'normal' olduğunu belirterek anne ve Deniz'i evlerine gönderdi.

76474cfd-4847-4626-8477-837426030151

Eve gönderilen Deniz Sönmez'in durumu daha da kötüleşmeye başlayınca anne Sönmez taksi çağırarak Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi'nin yolunu tuttu.

YAŞAM MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

Hastaneye gelen Deniz Sönmez'in durumu daha da ciddileşince küçük çocuk entübe edildi.  Burada yapılan incelemeler sonucunda Deniz Sönmez'in birçok organının iflas ettiği belirlendi. 3 gün boyunca yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Deniz Sönmez, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak 13.11.2023 pazartesi günü hayatını kaybetti.

a00299af-5805-4342-9c2e-1bf6ef09ef9e

'BU NASIL BİR İHMALKARLIK'

Olayın ardından Lifebursa.com'a konuşan baba Aydın Sönmez şu açıklamaları yaptı;

Çocuğumla güle oynaya diş çektirmeye gittik. Çocuğumun küçük olduğunu ve durmayacağını ifade ederek genel anestezi yaptılar. Anesteziden sonra çocuğumun bir anda ateşi çıkıyor, kusmaya başlıyor. Eşim defalarca doktor çağırmasına rağmen bir tane doktor ilgilenmiyor çocuğumla ve eve gönderiliyor. Oğlum eve geldikten 20 dakika sonra iyice kötü olmaya başlayınca eşim apar topar hastaneye götürüyor. Evladımı gördüğümde rengi mosmordu. Diş kliniğinde o kadar ısrar edilmesine rağmen ne ilgilenilmiş ne ambulans çağırılmış. Durumun normal olduğunu söylemişler. Bu nasıl bir ihmalkarlık. Biz yolda köpek bile bağırsa bakarız bir derdi var mı diye. Deniz 'ölüyorum' diye defalarca bağırmış. Olayda ihmali olan kim varsa hukuk önünde cezasını çekmesini istiyorum.

"AÇIKLAMA YAPMAYACAĞIZ"

Yaşanan olay sonrası herhangi bir açıklamada bulunmayan özel diş kliniği yetkilileri adli tıp raporunu beklediklerini, sonuç çıkana kadar açıklama yapmayacaklarını belirtti.

Bursa'daki deprem sonrası denizdeki köpükleşme tedirgin etti Bursa'daki deprem sonrası denizdeki köpükleşme tedirgin etti

03020500-5e9c-4149-8d33-3bd8aa54219c