Levent Atakol tarafından kurulan Diva Sanat Derneği'nin Organizasyon Koordinatörü Nurşen Çakır, Diva Sanat Derneği yönetiminin üyeleri olan Gülcan Tekin, Ceylan Martin, Sibel Kaya, Ayşe Buluş ve ritim perküsyonda Mustafa Çakır'ın gayretiyle, Kelebek Hastalığı'na farkındalık yaratmak için düzenlenen konser geçtiğimiz Pazar günü, Tayyare Kültür Merkezi'nde düzenlendi.

Konser öncesi Kelebek hastalığıyla ilgili bilgilendirme yapan Birelinnesivar derneği kurucusu Bülent Bayraktar; "Bu gecenin asıl amacı olan kelebek hastalığıyla ilgili konuşmak istiyorum. Kelebek hastalığı ciddi bir toplumsal mesele ve toplumun her kesimini tehdit edebilen bir hastalık. Kelebek, aslında genetik bir hastalık. Anne ve babanın taşıyıcılığıyla meydana geliyor. Bu hastalıkta çocuklarımızın her tarafı yara içinde kalıyor saç derileri, dişleri, yemek boruları ciddi yaralar açılıyor. Sadece bir kaç saat gibi bir sürede yüksek enfeksiyon kapabiliyor bu yaralar ve dolayısıyla cerrahi müdahale gerektiriyor. Çocuklarımıza hep beraber destek olmalıyız. Tabi bu destek sosyal sorumluluk kapsamında olmalı" şeklinde konuştu.

BTÜ'lü akademisyenler kolları sıvadı! Bursa'nın zemin haritası çıkarılıyor BTÜ'lü akademisyenler kolları sıvadı! Bursa'nın zemin haritası çıkarılıyor

Kelebek hastası çocuklar için yapılan konser iki bölümden oluştu. İlk bölümde Orkestra Şefi Figen Ekiz önderliğinde Diva Sanat Derneği orkestrası şarkılarını söyledi. Konserin ikinci bölümünde ise TRT sanatçıları Mehsem Özşimşir ve Devrim Ekiz sahne aldı.

Birbirinden güzel şarkılarla adeta geçmişe bir yolcuğun gerçekleştiği konsere Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi Yıldız ve Gürsu Kaymakamı Naif Yavuz'un yanı sıra çok sayıda sanatsever de ilgi gösterdi. Konser boyunca orkestranın eşsiz ezgilerine alkışlar eşlik etti.