Bursa'nın yeni yaşam ve cazibe merkezi Downtown'da gerçekleşen ve oyuncularında katılım gösterdiği filme sinemaseverler tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Sanatçılar film öncesinde izleyicilerle buluştu. Oyuncu kadrosunda yer alan Bursalı isimlere ise özel ilgi vardı. 

DOĞDUĞUM MAHALLEDEYİM 

Gösterim öncesi oyuncular tarafından kesilen pasta sonrası konuşan filmin başrol oyuncusu Onur Gürçay; "Doğduğum mahalledeyim diyebilirim. Bursa'nın Hürriyet Mahallesi'nde hayata gözlerimi açtım. Mahalleme böyle gelmek benim için çok güzel" şeklinde konuştu. Kadronun diğer bir Bursalısı olan Alper Baytekin ise izleyicilere sorduğu, 'Hangimiz daha çok tanınıyoruz ?' sorusuyla seyircilere komik anlar yaşattı. 

Bursa İl Müftüsü Karabayır, annesinin cenaze namazını kıldırdı Bursa İl Müftüsü Karabayır, annesinin cenaze namazını kıldırdı

OYUNCULARA ÇİÇEK VERİLDİ 

Bursa'da faaliyetlerini sürdüren Tunaboylular ve Deliormanlılar Derneği üyeleri tarafından Gupse Özay'a çiçek, Onur Gürçay'a ise plaket sunuldu. 

PANKARTLAR SİNEMAYA DAMGA VURDU 

Lohusa filminin gösterildiği sinema salonunda açılan pankartlar ise geceye damga vurdu. Söz konusu pankartlar; 'Lohusacılar', ' Bizlik bir şey yokçular' şeklinde oluştu.