MELİH ARMUT-METİN ARAÇ/Lifebursa

Bursa'da korku dolu anlar! Elektrik akımına kapılan çift... Bursa'da korku dolu anlar! Elektrik akımına kapılan çift...

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Akçalar Mahallesi hızlı ve plansız büyümenin sıkıntılarını yaşıyor. Akçalar’da yaşanan en büyük sıkıntılardan biri sokaklara bırakılan sahipsiz köpekler. Özellikle sabah erken saatlerde ve akşam saatlerinde kalabalık gruplar halinde dolaşan sokak köpekleri her gün bir başka kişiye saldırıyor. Çoğu zaman çocuklara da saldıran köpekler Akçalar Mahallesi’nde korku salmış durumda. 

Mahalle sakinlerinin iddiasına göre, civar mahallelerden toplanan köpeklere Akçalar Mahallesi yakınına bırakılıyor. Gerekli yerlere yapılan şikayetler ise karşılık bulmuyor. Akşamları sokağa çıkmaya korkar hale gelen mahalle sakinleri bu durum için çözüm bekliyor. 

“MOTOSİKLETLİ GÖRÜNCE SALDIRIYORLAR”

Çocuğunu toplu taşıma sıkıntısı yüzünden okula motosikletle götüren vatandaş köpek saldırılarına isyan etti. “Yürüyerek geçerken herhangi bir saldırıya uğramıyoruz fakat motosikletle geçerken saldırıya uğruyoruz.” diyerek bu olaylara çözüm bulunamadığının altını çizdi. En büyük sorunun hayvan çiftliklerinden bırakılan yaşlı köpekler olduğunu belirten mahalle sakini, sokaklara asla görülemeyecek yaşlı ve iri köpeklerin hayvan çiftliklerinden sokağa salındığını iddia etti. 

“EŞİME VE ÇOCUĞUMA SALDIRDILAR”

Eşine ve çocuğuna köpek saldırdığını belirten mahalle sakini,” Sabah eşime ve çocuğuma köpekler saldırdı. Muhtarımızı aradık. Belediyeyle iletişime geçildi. Artık öldürme noktasına geldik. Toplattık deniyor fakat aynı köpek geri geliyor. Köpek problemi çözülmeli. Burası artık bir şehir oldu. Çocuklarımızın güvenliğinden korkuyor, endişe duyuyoruz.” dedi.