Görev dağılımı yapıldı.

Ardından kulüple ilgili çalışmalar ağırlık kazanmaya başladı.

İlk iş olarak en büyük sorunlardan birisi olan, daha önceki yıllarda yine gazeteci dostumuz Suat Paçacı'dan sonra, şimdi de Olay Gazetesi'nde birlikte çalıştığım Beytullah Süat Başkan danışmanı oldu.

Artık Bursaspor'u Emin Adanur'un attığı twetlerden, sonrasında ise kulübün resmi internet sitesinden takip edeceğiz galiba.

Beni en çok sevindiren olayların başında rahmetle İbrahim Yazıcı döneminde Atatürk Stadı'nın zeminini muhteşem bir hale getiren ve TFF tarafından örnek gösterilen, hatta tüm statların görevlilerine brifingler veren çim uzmanı Muhittin İpek yeniden Bursaspor'un çim sahalarının, Özlüce İbrahim Yazıcı ve Vakıfköy Orhan Özselek Futbol Akademisi Tesisleri'nin sorumlusu oldu.

İnanıyorum ki genel kurul sonrasında, binlerce insanın saatlerde üzerinde dolaştığı çim zeminle ilgili olarak Muhittin İpek'in çok işi olacak çok...

Allah yardımcısı olsun.

Önemli olan Muhittin İpek'in talepleri Emin Adanur-Hayrettin Gülgüler ikilisi tarafından karşılanır ve Timsah Arena yeniden en güzel zeminli stat olarak Türkiye'nin gündemine oturur. Hatta Avrupa'da parmakla gösterilen bir zemine dönüşür.

Beni sevindiren olaylardan bir başkası ise hepimizin büyük bir merakla beklediği 'transfer tahtası' için çalışmaların yapıldığının duyurulması ve yapılan anlaşmalar.

Aslında önemli adımlar atılıyor.

Emin Adanur, TSYD'de yapılan toplantıda tahtanın açılması için 45 günlük süre istedi ancak, alacaklılarla iyi diyaloglar kurularak arzulanan süreden erken tamamlanabilir.

FUTBOLUN YÜZ KARASI

Türkiye'de alt yapıya verilen önemi bir kez daha gözler önüne serdi lifebursa.com ekibi.

Neden diyeceksiniz;

Bursaspor U 19 takımının deplasmanda Akhisarspor ile oynadığı sahaya inanın ne denir bilemiyorum.

Türkiye Futbol Federasyonu ne iş yapar anlayabilmek mümkün değil.

Adnan Batır, tel örgülere bağlı atı, yedek kulübesindeki ve saha içerisindeki olumsuzlukları maç öncesinde herkesin gözüke soktu. Ancak bu rezilliği Türkiye'de sadece futbolumuzu yönetenler nedense göremiyor. Veya görmek istemiyor.

Öyle bir zemin ki atılan pasta bile top yerde sanki denize taş atmışsın, gibi seke seke nasıl giderse öyle gidiyor.

Futbola maalesef özellikle altyapıya ülke olarak değer veremiyoruz.

Bu sezon Bursaspor A Takımı kadrosunda yer alan ve babaları yaşındakilerle mücadele verenlerin böyle tarla gibi zeminde futbol oynatmak cinayetti. Bunu yapanda TFF ve Akhisar İlçe Spor Müdürlüğü'dür.

Ancak sevindiren tek olay bu maçta Bursaspor'un sakat vermeden mücadeleyi tamamlaması.

Özellikle atılan birbirinden nefis goller, inanın gelecek için hepimizin içini ısıttı. Bu çocuklar değer verildiğinde sanıyorum, çok değil, birkaç yıl içerisinde Avrupa vitrinine çıkarlar.

Bunun en büyük nedeni alt yapı milli takımlarında da Bursasporluların yer almasıdır.