Pazartesi akşamı Adnan Batır ile gerçekleştirdiğimiz Ara Pas programında bugün gelinen noktada aynaya bakılması gerektiğine ve bundan sonrası için birlik, beraberlik ortamında çözümleri aramamız gerektiğine değinmiştik. Bu kesit içinde bahsettiklerime ekleme yapmak istiyorum.

Bursaspor'un bugün geldiği durumda en büyük problemi ayrışan, gündemi kendi istediği şekilde şekillendirmeye çalışan, kendi istediği olsun diye her yolu deneyen, birlik ve beraberlikten uzak ortamın damarlarımıza kadar işlemiş olması ile alakalı.

Bursaspor taraftarı, camiası, yönetenleri, saha içi, saha dışı olarak tüm etmenleri ile ayrılmış ve ayrışmış durumda. En azından artık bu noktada hem fikiriz diye düşünüyorum. Bu noktada aynı farkındalığı yakaladığımız, dibe vurduğumuz bu durumda sıçrayış vakti geldi.

Sıçramayı birbirimizin sırtına, omzuna basarak değil, birbirimizin elinden tutarak, omuz omuza durarak, tüm hedef ve arzumuzu birlik içinde, beraberlik içinde yaşayarak gerçekleştirebiliriz ancak.

Ortak paydamız olan Bursaspor etrafında, sosyal hayatta benimsediğimiz siyasi, dini, sosyal tüm ayrışanlarımızı unutarak, tek hedef ve düşünceyle Bursaspor'un bugün geldiği duruma çözüm aramaya başlamak gerekiyor.

Bunu da sadece artık yakınmayı bırakalım, çözüm arayalım diye sözlerle ifade etmenin ötesine taşıyarak, eylemlerimizi gerçekleştirmeye çalışarak yapalım. Camianın bu tepkisizliği, suskunluğu, olan biteni izler tavrı "bundan daha kötüsü" diye düşündüğümüz sebeplerin en çözümsüzü.

Reaksiyon verelim, düşünelim ve bunları nasıl eyleme dökeriz diye uğraşalım. Benim naçizane tavsiyem şudur; Fikir topluluğu oluşturulması. Camianın paydaşlarının en güven duyduğu kişileri işin başında tutarak çözümlerimizi ve projelerimizi tek bir çatıda toplayalım.

Bu çözüm ve projeler kapsamında da yeni gelecek, gelebilecek yönetimsel kadronun da bu fikir ile bağdaşacak şekilde güçlü, birlik ve beraberlik olgusunu taşıyacak insanlardan oluşması için gündem oluşturalım.

Yineliyorum. Bursa ve Bursaspor bundan sonra ne başaracaksa her bir bireyi ile başaracak, ne kaybedecekse yine her bir bireyi ile kaybedecek.

Ya hep beraber ya hiç.

Teşekkürler.