Bursaspor'da yönetim kurulu önemli bir adım attı ve kongre tarihinin ilk oturumunu 1 Mayıs Cumartesi, ikinci oturumunu ise 9 Mayıs Pazar olarak belirledi.

Bu aslında başkanlığa aday olacakları sosyal medyada ilan edenler için şimdi ciddi ciddi hazırlanmaları gerektiğini de ortaya çıkardı.

Yeni belirlenen olağan genel kurul tarihi seçilecek yönetimin bir anlamda elini ve ayağını birbirine dolaştırmadan hareket etmesini sağlayacaktır. Hem iç transfer, hem de transfer tahtasının açılabilmesi, yeni sezonda -9 puan gelmemesi amacıyla çalışmalar yapabilmeleri için önlerinde önemli bir zaman olacaktır.

Bu değişiklik nedeniyle Erkan Kamat başkanlığındaki yönetimi, taraftarlarının seslerine de kulak vererek değiştirmeleri gerçekten alkışlanacak güzellikte bir hareket oldu.

Şimdi yapılacak tek bir hareket kaldı;

Bursaspor'da böylesine kritik bir dönemde başkan olmak isteyenlerin ciddi ciddi çalışmalar yaparak ortaya çıkmaları gerekmektedir. Gerçekten Bursaspor Kulübü'nün önünde eski yönetimlerden gelen ve dağ gibi giderek büyüyen sorunları bulunuyor.

Aday olacakların ise kamuoyunun karşısına ciddi projelerle çıkmaları, kuru vaatler yerine neler yapabileceklerini gerçekçi bir dille dolaştırmadan anlatmaları gerekiyor. Bunun en büyük nedeni ise pandemi nedeniyle yaşanan büyük gelir kayıplarıdır. Birde kulübün tüm gelirlerinin bankalar ve eski başkanlar tarafından ipotekli olması da bir başka sorun.

BANDIRMA MAÇI ÖNEMLİ

Bursaspor'un, Bereket Sigorta Ümraniyespor maçında aldığı yenilgiyle ilk altıya girebilme şansını yitirmesi hepimizi üzdü.

Şu gerçeği unutmamak lazım. Transfer tahtası kapalı olan bir iki kulüpten biri olan Bursaspor, Vakıfköy Orhan Özselek Akademisi'nden gelen gençleriyle, 'düşer' denilen bir takımı, hakemler ortaya çıkıp haklarını yemeseydi belki şimdi Süper Lig hesabı yapıyor olacaktı.

Gerçi takımını satıp adeta amcasının yardımıyla Bursaspor'dan kopartılan Ali Akman'ın yeni tip Covid-19 gibi takımın bugünkü durumuna gelmesinde büyük etkisi oldu.

Şimdi gençlerimiz ligde kalmayı başararak önemli bir adım attılar. Bundan sonra sahaya çıkıp, kendi kalitelerini, göstermeleri için kalan maçlar çok önemli.

Bu maçların ilki yarın saat 19.00'da Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda Royal Hastanesi Bandırmaspor ile olacak. Cezalı oyuncumuz yok ama, savunmanın önemli isimlerinden, İsmail Çokçalış ve Cüneyt Köz'ün sakatlığı teknik direktör Mustafa Er'i düşündürecek gibi.