Frutti Extra Bursaspor, Pınar Karşıyaka ile play-off serisi çeyrek finalinde tamam mı devam mı maçına çıkıyor.

Tribünler hınca hınç dolu.

Futbol sezonu bitmesine rağmen Kubilay Sönmez, Eren Güler, Eren Tunalı, şampiyon teknik direktör Ertuğrul Sağlam’dan tutunda kentimizin tüm sanayicilerinin yanı sıra Merkez Hakem Komitesi Başkanı Recep Ankaralı da bu mücadeleyi izliyor.

İlk maçı uzatmada kaybetmişti Potanın Timsahı.

Ancak ben böylesine kötü bir maç başlangıcına bu sezon hiç tanıklık etmemiştim Frutti Extra Bursaspor’da.

Maçın başında ilk 5 hücumda yeşil beyazlı basketbolcular sadece potanın çemberi dövdüler.

Pınar Karşıkaya, yeşil beyazlıların boş hücumlarını Astacio, Angola ve Brown ile cezalandırınca sayısal üstünlüğü hemen yakaladı.

İzmir ekibi inanılmaz hatalar yapan Frutti Extra Bursaspor önünde farkı her dakika açmayı sürdürdü. Ve ilk bölümü de Pınar Karşıyaka tam 17 sayılık üstünlükle (10-27) önde tamamladı.

Bursaspor ritmini seyircisinin o inanılmaz desteğine karşı bulamayınca farkın kapanmasını bırakın. Giderek açılmana engel olamadı Potanın Timsahı. Bir de serbest atışları kaçırılması şaşkınlık verecek oranda fazlaydı Bursaspor’da.

İstatistik kağıdına bakınca zaten her şey ortaya çıkıyor. Bursaspor denediği 19 dış şuttan sadece 4’ünü sayıya çevirirken, İzmir temsilcisi ise 12’de 8’lik isabet buluyor. Faul atışlarında ise 34’te 12’lik isabet buldu Frutti Extra Bursaspor.

14. dakikada fark tam 23 sayıya (16-39) çıktı. Bu dakikada takımın en çok dış şut atan ismi olan Onuralp Bitim, Clemmons’un bir türlü ritim tutturamayınca boş atışlar birbirini takip etti. Dudzunski’nin dış şutu tribünleri coşturdu.

Frutti Extra Bursaspor, tam ritmini buluyor, farkı eritiyor derken basit top kayıplarını Kenan Sipahi değerlendirince fark bir türlü 20 sayının (28-48) altına inmedi.

İyi ve sert savunma yapan Pınar Karşıyaka’nın ve attığı her şutu sayıya dönüşünce ilk yarıyı 17 sayılık üstünlükle (36-53) önde tamamladı. İlk yarıda yeşil beyazlılarda çift haneli sayılara ulaşan ilk isim David John Dudzunski (10) oldu.

Üçüncü bölüme Frutti Extra Bursaspor, Dudzunski’nin dış şutuyla başladı. Ama basit top kayıpları üst üste gelince fark tek hanelere bir türlü inmediği gibi Emin Moğulkoç’un Onuralp Bitim’e çaldığı normal faul ve teknik faul sonrasında fark yeniden 20 sayıya (41-61) çıktı.