Bursaspor’un Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapmış olduğu yeni sezon hazırlıklarının ikinci etabı bugün sabah yapılan 27. Antrenman ile noktalandı.

Timsah iki günlük iznin ardından Afyon’da 2 Ağustos’tan itibaren ligin havasını solumaya başlayacak.

40 kişi ile başlayan yeni dönem çalışmalarında tam 10 kişi Vakıfköy’deki Akademi Ligi takımlarına geri döndüler. Orada aşama gösterdiklerinde, yeniden A takımı kadrosuna yükselebilecekler tabii ki.

Bursaspor’un 10.00’da yapacağı toplantısı 30 dakikalık bir rötara uğrayınca teknik direktör Tahsin Tam’ın da toplantısı tabii ki gecikmeli olarak yapılabildi.

Aslında Bursaspor teknik direktörü Tahsin Tam, takımın durumu, güncel konular ile ilgili çok güzel mesajlar verdi. Almak isteyenlere. Almak istemeyenler ise tweetleriyle takıma köstek olmaya devam edeceklerdir.

Tahsin Tam’ın bana göre önemli, altı çizilmesi gereken mesajları şöyleydi;

-İlk başladığımız günden itibaren bugüne baktığımızda çocuklarımız her geçen gün gelişiyorlar. Daha önceden uzun yıllar altyapı antrenörlüğü yaptığım için onların psikolojilerini çok iyi anlayabiliyorum.

-Buraya adapte olabilmek çok kolay değil, baskıyı kaldırabilmek, arkadaşları ile sağlıklı iletişimi sağlayabilmek ama oyuncularımızın her geçen gün özgüveni yerine geliyor. Çocuklarımız her geçen gün daha fazla gelişiyor.

-Transfer tahtamızın açılması durumuna karşılık hazırlıklıyız, transfer listemizi güncelliyoruz o donanıma sahibiz. Ama transfer tahtası ile ilgili ben herhangi bir hareket görmüyorum. Camiadan gelen borçların ufak ufak silinmesi bizi mutlu ediyor ama bunun artarak devam etmesi lazım.

-Şu anki yönetim Bursaspor'un son zamanlardaki en iyi yönetimi her konuda çok şeffaf ve net insanlar, yapılan her harcamanın kuruşunu verebilecek insanlar. Desteği fazlasıyla hak ediyorlar, şehrin ileri gelenleri yönetime fazlasıyla güvenebilirler.

-Bursaspor'un olduğu yerde yetersizlik diye bir durum söz konusu değildir. Biz bu göreve gelirken açık ve net şekilde kendi çocuklarımızla oynayacağımızı bilerek geldik. Biz doğru çalıştığımız sürece oyuncularımızı her geçen gün geliştireceğimize eminiz.

-İlk hazırlık maçını 5 Ağustos'ta Suudi Arabistan Premier Lig takımı Altay ile oynayacağız. Daha sonra 8 Ağustos'ta Aksaray Belediyespor ile oynayacağız. 11 ve 14 Ağustos'ta da 2 hazırlık maçı daha oynayacağız ama henüz o takımlar belli değil.

-Tecrübeli oyuncuların Bursaspor markasına önemli değer katacaklarını düşünüyorum. Çok genç bir takımız ama biz kendimize bir hedef koyduk ve takımımızı play-off potasında tutmak istiyoruz. Her geçen maç her geçen gün geliştiğimizi siz de göreceksiniz.

Mesajlar gerçekten önemli.

Aslında Bursaspor Kulübü’nden alacaklı olan tüm Bursalıların bundan fedakarlık etmesi şart geliyor bana.

Yıllar öncesi yönetimlerin borçları.

Fotoğrafçısından tutunca balıkçısına kadar ödenmeyen borçlar. Allah’tan Ömer Furkan Banaz yönetimi Bursaspor’dan alacaklı onları tek tek arayarak, borçlarını silmeleri konusunda görüşme yapıyorlar.

Aslında en güzel mesajı veren isim eski yöneticilerden Tamer İşler oldu. Ve 500 bin TL üzerindeki alacağını bir kalemde silerek kulübe bağış yaptı.

Bana göre sırada, Şampiyon Başkan İbrahim Yazıcı’dan sonra göreve gelip, kulüpten alacaklı görünen tüm başkan ve yöneticilerin alacaklarını kulübe bağışlamalarını benim gibi tüm Bursaspor’a gönül veren taraftarlarımız istiyordur.

Ama yaparlar mı bilemiyorum.

Belki bu konuda ilk hamleyi yapacak isim bana göre yaptığı transferler ve devre arasında sattığı oyuncularla takımın ligden düşmesine neden olan Emin Adanur’dur. Hem de ortaya hiç şart-şut koymadan ‘bağışladım’ demesidir.

Sonrasında Erkan Körüştan, Recep Bölükbaşı, Mesut Mestan, Erkan Kamat, Hayrettin Gülgüler başkanlar ve yönetimleri verdikleri zararlar, ödemedikleri futbolcu transfer taksitleri nedeniyle onları silmeleri gerekir.

GENÇLER İMZAYI ATTI

Altyapımızda görev alan 13 futbolcumuz, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimizde düzenlenen imza töreni ile profesyonel imzalarını attılar. İmza törenine Başkan Ömer Furkan Banaz, Futbol Şube Sorumlusu Mehmet Zahit Yanar, Sportif Direktör İsmail Ertekin, Futbolcular ve aileleri katıldı. Mustafa Genç, Kerem Dede, Tuğhan Yıldız, Emir Kayacık, Yiğit Fidan, Yusuf Sertkaya, Seçkin Batuhan Fırıncı, Melih Sağlam, Alperen Şirin, Abdullah Eren Türkay, Samet Bozkurt, Deniz Dirk Knibbe ve Barış Dalkıran kendilerini profesyonel yapan sözleşmeleri imzaladılar.

SON İKİ GÜN KALDI

Bursaspor Kulübü’nün mali gelir temin edebilmek amacıyla başlattığı kampanyarın bitmesine son iki gün. Bursaspor’un daima yanında olan taraftarların "Yadigar" formalarımıza yoğun ilgisi sonucu yalnızca 7 adet formamız kalmıştır. 1 Ağustos Pazartesi günü saat 16.16'da sona erecek olan "Yadigar" Hatıra Forması kampanyamıza bugüne kadar 1.027.663,00 TL katkıda bulunulmuştur. Gönlümden geçen katkının giderek artmasıydı. Ama maalesef bazı kesimler Bursaspor Futbol Takımına duyarsız kalıyor. Üzülerek izliyorum.