Genel seçim bitti.

Mecliste çoğunluk iktidar partisinde.

Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi henüz sonuçlanmadı.

Anladığım kadarıyla Bursaspor yönetimi yeni sezon için de beklemede kalmayı tercih ediyor.

Süper Lig’de yaşanan şampiyonluk sonrası, maalesef yaşanan düşüş dönemi sonrasında TFF 1.Lig, derken hokus pokusla TFF 2.Lig’e kadar iniş.

2.Lig’de var olma mücadelesi veriyordu Bursaspor. Bazı İstanbul semt takımının birinde yöneticilik yapan birisi Timsah’ın düşmesi için yoğun çaba harcadı. Ama onun tüm uğraşlarına rağmen Şanlıurfaspor’un Batman Petrolspor’u yenmesiyle ligde kalındı.

Aslında bunları konuşmak, yazmak zor geliyor.

Ama transfer tahtan kapalı.

Hadi açtın diyeyim o zamanda karşına dev gibi UEFA’nın vermiş olduğu 2 transfer dönemi yasağı çıkıyor insanın karşısına.

Aslında Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki Bursaspor yönetiminin görevine devam etmesi gerekir diye düşünenlerden birisiyim.

En azından, Banaz yönetimi iki kez olağanüstü kongre kararı almış, ikisinde de kimse başkanlığa talip olmamıştı. 

Şimdi de alınsa çıkacağını hiç düşünmüyorum.

En azından futbolcuların, personelin maaşlarını, transfer taksitlerini zamanında ödenmesi, kadronun ki yaşları 16 ile 19 arasında değişen ve ilk kez profesyonel lig gören isimlerin deneyim kazanmaları.

Sözleşmesi sona eren isimler var.

Enver Cenk Şahin, Hasan Ayaroğlu, Deniz Aydın, Ozan İsmail Koç, Bilal Güney ve Talha Yakın.

Sanıyorum, bir müddet sonra Ömer Furkan Banaz Başkanlığındaki Bursaspor yönetimi sanıyorum yeni hafta ile birlikte harekete geçer.

Biz Bursasporlular olarak öncelikle yer aldığımız ligi kabullenmemiz gerekiyor.

Ona göre hareket edip takımın yanında durmamız gerekiyor.

Bilindiği gibi Amed Sportif maçı sonrasında verilen ceza yeni sezona da sarktı. Ligin ilk maçı yine seyircisiz olacak.

Bu nedenle Bursaspor’un eski yöneticilerin bıraktığı borçlardan kurtulabilmesi için görev yapan yeşil beyazlı yönetimin yanında durulması gerekiyor.

Bir de Bursa’da seçilerek Ankara’ya giden, seçimlerde Bursaspor atkısını boyunlarından çıkartmayan milletvekillerinin yeni sezonda mutlaka seçildikleri kentin takımının yanında durmaları gerekiyor.

Gerçekten Bursa kenti olarak birliktelik sağlanırsa ben Bursaspor’un 2.Lig kuyusundan çıkarak yeniden üst liglere doğru yükseleceğine benim inancım tam.

Öncelikle takıma sahip çıkmamız gerekiyor.

ALKIŞLAR POYRAZIN KIZLARINA

Kadınlar Hentbol Birinci Ligi’nde Bursa’nın ikinci kez Süper Lig’de bir takımı var. Belki hatırlayamazsınız ama ben size Osmangazi Belediyespor’un da Süper olduğunu hatırlatmak isterim.

Geçtiğimiz sezon play-off grubunda hayal kırıklığı yaşayan ve galibiyet alamadan finalleri tamamlayan hentbolcu kızlarımız bu sezon Bursa Büyükşehir Belediyespor bünyesinde büyük bir başarıya imza atarak ‘süper’ olmayı başardı.

Poyrazın Kızları gerçekten de finallerde Mudanya’nın poyrazı kadar sert esti ve hedefine ulaştı.

Şimdi önümüzde ilk kez yaşanacak bir Süper Lig heyecanı var.

Bakalım, Bursa Büyükşehir Belediyespor yönetimi, yeni sezonla ilgili nasıl bir planlama yapacak. Bunu hep birlikte göreceğiz.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Mudanya’daki törende Avrupa’da ses getirecek takım yaratma sözü vermesi Bursa’da kadın hentbolunun gelişmesi açısından sevindiriciydi.