Evet, bu formanın altında pırıl pırıl gençleriyle Bursaspor ülkenin takımı olmuştur. Sadece Bursaspor'un değil, çözümsüzlük içinde kıvranan, çaresizliği kader sanan vurgun yemiş takımlar için de umut ışığı olduk.

Bursaspor olarak rekabeti sahalarda değil, masalarda arayan, maddi anlamda ligin kalburüstü takımları, kadroları ve siyasi destekli ekipleriyle mücadele ediyoruz.

Büyük çoğunluğunun Vakıfköy'den gelen gençlerin oluşturduğu kadroya yine Vakıfköy'de yetişip yeşil-beyazlı formayı giymiş, sonrasında da takımın başına geçmiş Mustafa Er öncülük ediyor. Takımda bir tek bile yabancı oyuncu yok. Bir hayal kursanız böyle bir senaryoyu yazmak aklınıza bile gelmezdi. Bu başarı hikayesinde sezonun ilk yarısı göğsümüzü kabartarak sona erdi.

Keçiörengücü karşısında sahada çok baskın bir görünümde olmayan yeşil-beyazlı takım buna rağmen kontrollü oyunla güzel bir skor aldı.

Bursaspor bu sezon TFF 1. Lig'de oynadığı tüm maçlarda gol atma başarısı gösterdi. Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan 3 maçta ise 7 kez gol sevinci yaşadı.

Takımın golcüleri Ali Akman 9, Batuhan Kör 5, Burak Kapacak 5, Emirhan Aydoğan 4, Çağatay Yılmaz, İsmail Çokçalış, Onur Atasayar, Cüneyt Köz, Özer Hurmacı, Recep Aydın, Burak Altıparmak ve Kerem Şen oldu. Bu isimler arasında Vakıfköy'den olmayan tecrübeli oyuncuların takım gol katkısı sadece 5 olurken bizim çocuklar 26 gol kaydetti.

Süper Lig hedefine ulaşabilmek için tecrübeli oyuncuların takıma daha çok katkı vermeleri gerekiyor.

Transfer tahtası Bursaspor yönetiminin çözebileceği bir konu değil. Bursa şehri birlik olup Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BTSO önderliğinde bir destek sağlanırsa nokta atışlar ile biz sezon sonu bu çukurdan çıkarız.

TRT Spor'un lig karşılaşmalarını şifresiz yayınlaması nedeniyle futbolseverleri heyecanla beklediği Bursaspor maçları her hafta reyting konusunda TRT yöneticilerini oldukça mutlu ediyor.

Nasıl etmesin ki; Türkiye'nin en çok konuştuğu, maçlarını takip ettiği bir takım olduk.

Süper Lig karşılaşmaları değerlendirilirken konu birçok kez dönüp dolaşıyor Bursaspor'a geliyor.

Uzun yıllardan sonra Bursaspor hiç bu kadar göz önünde olmamıştı. Her kesimin sempatisini çekmiş durumdayız.

Bursaspor Kulübü yönetimi, teknik heyeti ve futbolcu kadrosuyla ülke futboluna yeni ve farklı bir başarı hikayesi yazmak için yoğun çaba sarf ediyor.

İlk yarının tüm maçlarında gol atan, taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin gönlünü kazanarak tüm Türkiye'nin takımı olan Bursaspor'un futbolcusundan teknik ekibine herkesten Allah razı olsun. İkinci yarıda hedefe varmak dileklerimizle.