Sevgili arkadaşlarım, oğlum Can'ın sorun olan safra kesesi ameliyatının bende yarattığı telaş nedeniyle sabah haberlerini pek izleyememiştim doğrusunu söylemem gerekirse.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Fox TV'de İsmail Küçükkaya'nın Çalar Saat programına konuk olmuş. Projelerini anlatmış. Ben takip edemedim.

Siyaset dışı olan ve bizi çok ilgilendiren Bursaspor'un durumuyla ilgili olandı. Bir büyüğüm olan Bursaspor gönüllüsü bir ağabeyim hem geçmiş olsun derken hem de konu ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Sezer Konu büyüğüm, "Mansur Yavaş bey, Ankaragücü için Cumhurbaşkanı ile görüşmüş. Durumu anlatarak Ankaragücü'nün başkentin en çok taraftarı olduğu bir takım olduğunu belirterek yardım istemiş. 'Yapmayacaksanız ben yapayım' demiş. Sonrasında MKE Ankaragücü'nün transfer tahtası açılmış" bunları anlattı derken, sitemleri ise tabii ki Bursalı belediye başkanları ve vekillerine oldu.

Gerçekten, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın futbolcuların alacaklarıyla ilgili olarak BTSO Bakanı İbrahim Burkay ile yaptıklarını iyi biliyorum. Ancak keşke Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile aynı Mansur Yavaş başkan gibi Bursaspor konulu bir görüşme yapılarak, keşke transfer tahtasının açılmasını sağlamış olsalardı.

Ama maalesef bu olmadı. TFF 1.Lig'deki birçok takımın transfer tahtaları siyasi idarenin katkılarıyla açılmıştı. Bunu Türkiye'deki herkes biliyor. Keşke bizim milletvekilleri belediye başkanlarımızla birlikte Ankara'ya giderek bu sorunu çözmüş olsalardı, en azından bugün tüm Bursaspor sevdalıları play-offlara katılıp katılmayacağımızın hesapları yerine, direk nasıl çıkabiliriz hesabını yapıyor olurdu.

Aslında Bursa kenti olarak Ankara ile olan temaslarımızı maalesef son yıllarda kaybetmenin acılarını yaşıyoruz.

Gelelim Bursaspor'a;

Teknik direktör Mustafa Er, uzun süredir izin veremediği futbolcularına güzel bir izin verdi. Adanaspor deplasmanında alınan 3-0'lık galibiyet sonrasında yeşil beyazlılara ihtiyaçları oldukları moral iznini verdi.

Bursaspor, gelecek hafta pazartesi günü saat 19.00'da Bursa Büyükşehir Belediyesi Stadı'nda Altay ile yapılacak zorlu maçın hazırlıklarına Cuma günü Özlüce 29 Ekim Mahallesi'ndeki İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde yapacağı çalışma ile başlayacak.

Takımda morallerin üst düzeyde olması sevindirici.

Teknik Direktör Mustafa Er ile cezası sona eren Burak Kapacak sahada olacak. Tek eksiğimiz ise takımın en önemli isimlerinden birisi olan Emirhan Aydoğan'ın sarı kart cezası nedeniyle tribünde olması.

MİLLİLER MORAL VERDİ

Dünya Kupası Elemelerinde Milli takımımız ilk sınavını dünya futbol devlerinden Hollanda ile yaptı. Ay yıldızlılar, Hollanda'yı evire çevire 4-2 yenerek müthiş bir başlangıç yaptı. Özellikle atılan 4 golün üçüne imza atan Burak Yılmaz'ın performansı sakatlık sonrası müthişti.

En büyük arzum millilerin bu tempolarını hiç düşürmeden sürdürmeleri ve Katar'da yapılacak Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil etmeleri olacaktır.