Bursaspor, üçüncü ve son etap çalışmalarını Afyon’da yaparak 2. Lig Beyaz Grup’taki mücadelesine hazırlanıyor.

Kadro belli.

Vakıfköy’den gelen gençler.

Geçen sezon ki kadrodan kalanlar.

Herkesin kaçıp gittiği dönemde takımda kalmayı tercih eden 3 abi (Enver Cenk Şahin- Hasan Ayaroğlmu- Kubilay Sönmez).

Takımımızın Afyon’daki çalışmalarını lifebursa.com’un You Tube kanalından zevkle izliyorum. Sizlere de tavsiye ederim.

En azından izleyip görerek insanların yorum yapmaları isterim.

Afyon kampının son 6 gününde bende orada olup oynanacak iki maçı ve çalışmaları yakından takihp edeceğim.

Ancak sosyal medyada Bursaspor’un bugüne kadar Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yaptığı hiçbir çalışmayı izlemeyenlerin yorumları, kadronun yetersizliği gibi yazmalar gerçekten Bursaspor gerçeğine ihanet gibi geliyor bana.

Kendi öz evlatlarımıza güvenmezsek biz başkanların neden olduğu bu yıkımları nasıl atlatabileceğiz.

Onun için bırakın sosyal medyada yorumlar yapmayı.

Gelip alın kombinenizi, formanızı sonrasında tribünlere gelerek genç kardeşlerimize cesaret verelim.

Bursaspor’u kuruluşundan bu yana takip eden bir isim olarak ben kadroda ne kadar çok Bursalı isim olduğu sezonlarda yeşil beyazlılar sürekli başarılı oldu.

Ne zaman dışarıdan gelenler, Bursalıları geçtiği zaman başarısızlıklar birbirini izledi.

Sonrasında geçen sezona bir bakın emekli kalitesiz yabancı çöplüğüne dönen takım TFF 1.Ligi’nden düşmedi mi.

Bırakın eleştirmeyi, takımı yerden yere vurmayı şimdi destek zamanı.

YÖNETİMİNDEN ÖNEMLİ ZİYARET

Ömer Furkan Banaz yönetimindeki Bursaspor yönetimi, dün akşam üzerini Türkiye Futbol Federasyonu’na seçilen Başkan vekili olarak görev yapan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kapalı kapıla ardından, bizlerden uzak gerçekleşen bu ziyarette neler konuşuldu bilemiyorum;

Ancak transfer döneminde takımı haksız fesihler yaparak giden Vefa Temel, Tuğbey Akgün ve kaleci Erhan Erentürk konularının da masaya yatırıldığını tahmin ediyorum. Çünkü Ömer Furkan Banaz Başkan’a bu üç oyuncu ile ilgili detaylı teknik bilgilerin verildiğini biliyorum.

Özellikle Erhan Erentürk transferinde yapılan iki sözleşme arasındaki 9 günlük fark ve SGK’nın geç yatırılması nedeniyle yapılan fesihte başka kulüplerin canlarının yanmaması için TFF Başkanvekili İbrahim Burkay’a aktarıldığını düşünüyorum.

DAV-SİN DOĞANSPOR

Bursa’da bir amatör kulüp düşünün.

Kurulalı 3-4 ay oluyor.

Herkes para kazanmak için spor ve futbol okulu açarken, onlar sadece semt gençlerine  12-15 yaş grubundakilere hem de malzemelerini vererek ücretsiz Futbol Okulu açtılar.

Bu kulübümüzün adı yıllar önce Bursa Amatör Kümesi’nde fırtınalar estiren Bursa Doğanspor’un devamı olan ve yeni adını Davutkadı-Sinandede Mahallelerinin kısaltılmasıyla DAV-SİN Doğanspor olarak alan takımımızdı.

Kulüp Başkanı Faruk Alkaya’nın yurt dışı bağlantılarının olması nedeniyle Bosna Hersek’in FK Blagaj takımını Bursa’da konuk etti.

Onların başında gelen daha önceki yıllarda Türkiye’de Eskişehirspor ve Sakaryaspor forması giyen Tanoviç’in olması ilgiyi daha da arttırdı.

Bosna Hersek’ten gelen genç futbolcular, Bursa’nın hem turistik yerlerini, tarihi mekanlarını gezdiler, hem de Uludağ Keles’te kamp yaparak özel maçlar oynadılar.

Katkı koyan Dikkaldırım Spor Kulübüne, Eskimeyen Kramponlar Grubu’nun kurucusu Mehmet Ceylan’a, kamplara gelip destek veren Bursaspor’un unutulmaz isimleri Mehmez Tezcan, Cetin Kahrıman (Maradona), kaptan Yalçın Gündüz’e Bursa olarak teşekkür etmemiz gerekiyor.

Sanıyorum ileriki yıllarda Bursa kenti olarak bu tip uluslararası organizasyonara çok tanıklık edeceğiz.