Bursaspor çarşamba günü tehlikeli bölgeden uzaklaşma adına önemli bir maça çıkacak Sivas Belediyespor ile.

Bir de iyi bir serinin devamı için bu mücadele çok önemli bir hal aldı.

Takımın önemli isimlerinden Özer Hurmacı ve Enver Cenk Şahin iyi durumda diyebilirim. Ancak savunmanın sağında görev yapan Eren Tunalı maalesef Sivas deplasmanında da olamayacak.

Esenler Erokspor maçı sonrasında çalışmalar bizlere açılmadı. O nedenle Eren Tunalı’nın durumuyla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim.

Sevindirici olan savunmayı güçlendiren, orta alana dinamizm katan Kubilay Sönmez ile Emre Tepegöz’ün cezalarının sona ermesi Sivas Belediyespor maçı için önemli bir gelişme bana göre.

Sivas temsilcisi geçtiğimiz sezon inanılmaz başarıya imza atarken, bu sezon ise hayal kırıklığı yaratan bir takım. Ligde kalması hemen hemen olağanüstü gelişmelere bağlı.

İlk maçı 6-0 kaybetmiş olmaları onları bu maça daha fazla motive etmiş olabilir.

Aslında yarın futbolcularımıza önemli bir görev düşüyor.

Şampiyonluk adayı iki takım Amed Sportif’i 2-1 yenerken, ardından da Esenler Erokspor maçında 2-0 geriye düşmesine rağmen 1 puan alarak tam 4 kritik puana imza attılar. Hatta son maçta galibiyeti kaçıran tarafta yeşil beyazlılar olmuştu.

Futbolcu arkadaşlarımızın yarınki mücadelede yine olağanüstü mücadele edeceklerine inancım tam.

Sonuçta kazananın Bursaspor olmasını arzuluyorum.

Bunu takımımız başardığında gerçekten Ankaraspor, Tarsus İdman Yurdu ve Bayburt İl Özel İdare maçları gerçekten büyük önem kazanacak.

FİNALSPOR NİHAYET

Dün Naim Süleymanoğlu Spor Komplekli Salonu’nda çok ilginç bir maça tanıklık ettim.

Yıllardır Finalspor’un maçlarını takip ediyorum, maçın son dakikasındaki çekişmeyi büyük keyif ve heyecana daha önce tanıklık etmemiştim diyebilirim.

Ankara temsilcisi Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler, dersine iyi çalışmış.

Final’in etkili isimlerini iyi tanıyorlar. İnanılmaz tedbirler almışlar etkili hücum oyuncuları için.

Dunn’a nefes aldırtmadılar. Zaman zaman ikili sıkıştırma yaptılar. Önde baskı yaparak oynamaları izin vermediler. Amerikalı tecrübeli guard ilk sayılarını faul atışlarından attığını da belirteyim. Aradan sıyrılan Talat Altunbey oldu.

Başkent temsilcisi sert savunması ve isabetli basketleri ve oynayan hemen hemen her oyuncusunun sayı katkısı vermesiyle tam üç periyotu önde götürdü.

Son bölüme gelindiğinde de üstünlük konuk takımdaydı. Ancak Gölbaşı Belediyesi TED Ankara Kolejliler’in oyuncuları faul sıkıntısı yaşayınca Dunn bir anlamda nefes aldı. 

Gerçekten son 1,5 dakika heyecandan insanları tribünlerde hop oturtup hop yerinden kaldırdı. Dunn kritik basketler attı. Aslında maçı Ankara temsilcisinden alıp Finalspor’a getiren isim Şafak Edge oldu.

Şafak Edge iki kez dış şut attı ve takımı 4 sayı geride iken bir anda 2 sayı farkla öne geçti.

Sonrasında sahada inanılmaz bir mücadele ortaya koydu Finalspor

Sonuçta çok önemli bir galibiyet aldı.

En azından geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Koleji DS Enerji yenilgisini de telafi etmiş oldu.