Bursaspor, ilk kez yer aldığı bir lig olan 2. Lig Beyaz Grup’ta genç oyuncularıyla var olma mücadelesi veriyor.

Bursa’da alınan Ispartaspor 32 yenilgisiyle orta sıralar hesaplarında şaşma olmuştu Timsah’ta.

Alınan yenilgi sonrasında taraftarların tüm hesapları ligde kalma yolunda yoğunlaşıverdi.

Herkes merak içerisinde Bursaspor ne yapabilir diye.

İlk maçımızı cumartesi günü İstanbul’da Kuzey Marmara AŞ Arnavutköy Belediye AŞ, 3 Aralık Cumartesi günü Bursa’da liderlik mücadelesi içerisinde olan Şanlıurfaspor’u konuk ederken, 11 Şubat’ta deplasmanda Somaspor, ardından da 18 Aralık’ta Bursa’da oynayacağı Eşin Grup Nazilli Belediyespor maçıyla ilk yarıyı noktalayacak.

Evet iki deplasman, ikisi de içeride olan maçlar.

İlk bakışta zor gibi görünen ikinci sırada yer alan Şanlıurfaspor mücadelesi. Diğer rakipler ise düşmeme mücadelesi içerisinde olan takımlar.

Hasan Ayaroğlu’nun önümüzdeki hafta takıma katılacak olması, Hasan Sabri Karacan’ın ise bu hafta sonu yapılacak alt yapı maçında göstereceği performans sonrasında belki de forvet için bir başka alternatifi olacak teknik kadronun elinde.

Bugün Özlüce’de teknik direktör İsmail Ertekin’in basın toplantısı vardı. İsmail Ertekin, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimizin günü kutlayarak konuşmasına başladı.

İsmail Ertekin son iki haftada alınan dört puanın takımda ve şehirde bahar havasının esmesine neden olduğunun altını çizerken, “Bahar havası vardı takımımızda ve şehirde ama geçen hafta son oynadığımız maçta bir 60 dakikalık bahar havası bizi başka bir yere itti. Çok da iyi oynamadığımız bir dönem var ama sonra tepki gösterdik, uğraştık, didindik ama çok acemice bir golle kaybettik. Futbolda bunlar var. Acemilik başa bela diye söylüyorum. Bunları yapmamalıyız. Ölenle ölünmüyor. Bu hafta Arnavutköy deplasmanında buranın acısını çıkarmak istiyoruz. Çalışıyoruz. İnşallah 3 puanı alıp döneceğiz. Arnavutköy’ü izledik. Analiz ettik puan veya puanlarla döneceğimizi düşünüyoruz. Büyük ihtimalle de öyle olacak. Geçen haftaki maç zor bir maçtı bu maç biraz daha yumuşak. Oyuncularımız istediklerimizi yaparsa galibiyet ile dönebiliriz” diyerek umut aşıladı.

Arnavutköy Belediyespor deplasmanından puan veya puanlarla ayrılmak istediğinin altını çizen Ertekin, “İlk yarının bitimine dört maç var. Biz tüm puanlara talibiz. Ancak Eren Güler, Hasan Ayaroğlu ve son olarak Ertuğrul Kurtuluş’un sakatlanması dezavantaj oldu. Transfer olmadığı için alt yapıdan oyuncular geliyor. Böylece güç dengemiz zayıflıyor maalesef” derken, sıkıntının kaynağını da ortaya koymuş oldu bana göre.

Bu kadar eksikle olur mu?

Bilemiyorum.

İnşallah olur diyeyim.