Bursaspor, ligin ikinci yarı hazırlıklarını Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde sürdürüyor.

Bursa’da ve Bursaspor ile ilgili olan herkesin aklında transfer tahtasının açılıp açılmayacağı sorusu dolaşıyor.

Başkan Ömer Furkan Banaz’dan bilgi alabilmek için birkaç kez aradım. Ancak Başkan Banaz, tahtanın kapalı olması nedeniyle sorun teşkil eden dosyaları çözebilmek için yoğun çalışma içerisinde olunca açamadı telefonumu. Dönüşte yapmadı.

Ancak önemli bir gelişme yaşamış Bursaspor onu öğrendim.

Yazmayı düşünmemiştim. Ancak bizim bildiklerimizi insanlar sosyal medyada paylaşınca yazayım dedim.

Bursaspor'a 2 yıl transfer cezası verdirten Luka Çapan dosyasında CAS’a itiraz için Bursaspor kulübü istenilen parayı yatırdı. Ancak Avrupa’da Noel nedeniyle verilen tatil var. İtirazın durumu noel tatili sonrasına, yani 3 Ocak 2023’e kaldı.

Duyumlarıma göre Bursaspor’a Türkiye Futbol Federasyonu’nda uzun yıllar yöneticilik yapan, son yıllarda UEFA Yönetim Kurulu’nda yer alan Servet Yardımcı’nın da destek vereceğini duyunca umutlandım diyebilirim. 

CAS’ın vereceği karar olumlu çıkarsa, teknik direktör İsmail Ertekin’in daha önce görüşmüş olduğu futbolcuların kadroya dahil edilmesi için Bursaspor yönetim kurulu hareke geçecek.

Şimdiden ben CAS’ın vereceği kararın Bursaspor’un lehine çıkması için dua ediyorum diyeyim.

ÖZER ABİ KATKI VERİR

Bursaspor’un bugünkü çalışmasından önce kaptan Enver Cenk Şahin, basın mensuplarının karşısına çıktı. Her zaman olduğu gibi çalışmayı takip eden 3 gazeteciden biriydim. Enver Cenk Şahin samimi itiraflarda da bulundu.

Kaptan Enver Cenk Şahin’in sözlerinden birkaç alıntı aktaracağım sözlere;

-Çünkü çok genç bir takımız. Tecrübesiz oyuncularla kuruluyuz. Tecrübe kazanmaları için zamana ihtiyacımız vardı. İlk yarıda bunu tamamladık. Şimdi onlar da tecrübelendi. İkinci yarıda onların da gelişimi ile bizi daha iyi bir serüven bekliyor olabilir. 

-Bireysel olarak bakıldığı zaman stat atmosferleri ve saha zeminleri beni çok zorladı. Alışık olmadığım şeylerdi. Konsantrasyon kaybı yaşadım. Kendimi verememe gibi durumlar oldu. Bunlar da bize tecrübe. Bizler de böyle genç bir takımda daha önce abilik görevi üstlenmedik. Bu bizim için de tecrübesizlik. Ama bu 6 ayda bunu da aştık. Artık Bursaspor için daha iyisini nasıl yaparız onu düşünüyoruz.

-Performansım inişli çıkışlı görünebilir. Çok tecrübesiz takım olduğumuz için istediklerimizi de yapamadık. Ben elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Daha iyi olabilir miydim, olamaz mıydım? tartışılır. Her zaman sahaya çıktığım zaman elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Ama ikinci yarıda daha iyi bir Cenk’i sahada göstermeye çalışacağım. 

-Takım içindeki arkadaşlarımızla ilişkilerimiz iyi. Bursaspor’da böyle şans bulmak her gence nasip olmaz. Onlar da bu şansı en iyi şekilde değerlendirsin diye elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. İnşallah onlar da bunun farkına varıp, daha iyi hale gelip Bursaspor'u hak ettiği yere taşıma yolunda bize yardımcı olurlar.

-Özer abinin gelmesi bizim adımıza saha içi ve dışı için iyi oldu. Onun tecrübelerinden faydalanacağız. Bu durum çocuklara bir tık daha iyi konsantrasyon sergileme fırsatı doğuracaktır. Saha içindeki kalitesini konuşmaya bile gerek yok. Onun oyun aklı bize fayda sağlayacaktır. 

-Özer Hurmacı bizim kaptanımızdır. Yönetimle de görüştüm. Yönetim benim devam etmemi daha uygun gördü. Böyle bir tasarrufumuz olmadı. Ancak Özer abi her zaman bizim kaptanımızdır. Onun tecrübelerinden ve yeteneklerinden faydalanacağız.

- Şartların ne kadar zor olduğunun herkes bilincinde diye düşünüyorum. Her şeyi birlikte yaşamalıyız. Sevincin de tepkinin de sınırı olması lazım. Biz bir olduktan sonra bu durumdan çıkabiliriz. Geçen sene bunun faydasını yaşadık. 

-20-30 bin taraftara oynasak çok güzel olur. Tabii ki şartlar kötü olabiliyor ama her şey ortada. İyi bir takım olarak görünmeyebiliriz ama onların desteğine çok ihtiyacımız var. İnşallah birlik oluruz ve sonuna kadar beraber gideriz.